Diecezja paryska potępiła brak dystansu oraz masek podczas mszy

Diecezja paryska potępiła brak dystansu oraz masek podczas mszy
Zdjęcie ilustracyjne, Alexandros Michailidis/Depositpotos.com
PAP/mł

Diecezja paryska potępiła brak dystansu oraz masek podczas mszy – poinformował we wtorek biskup pomocniczy Paryża Denis Jachiet, komentując mszę w kościele św. Eugeniusza i św. Cecylii w Paryżu w Wigilię Paschalną, podczas której nie przestrzegano obostrzeń sanitarnych.

W sobotę wieczorem w kościele św. Eugeniusza i św. Cecylii w 9. dzielnicy Paryża wierni uczestniczyli we mszy bez zachowania dystansu i masek. Kapłani również mieli odsłonięte twarze. Eucharystia była podawana do ust zamiast na rękę, wbrew zaleceniom Episkopatu. W mediach społecznościowych pojawiły się filmy z tej mszy. Mszę bez zachowania obostrzeń sanitarnych opisał również dziennik „Le Parisien”, dla którego wypowiedziało się kilku jej uczestników. 

Diecezja paryska potępiła brak dystansu oraz masek podczas mszy – poinformował we wtorek biskup pomocniczy Paryża Denis Jachiet i zapowiedział przeprowadzenie wewnętrznej kontroli w parafii, zapewnił również, że „ogromna większość parafii w Paryżu przestrzega zaleceń sanitarnych”, a diecezja paryska jest "zdumiona oczywistym nieprzestrzeganiem podstawowych instrukcji dotyczących obostrzeń sanitarnych”. Podkreślono także, że jest to wyjątkowa sytuacja.

Od roku katolicy są zobowiązani we Francji do przestrzegania obostrzeń sanitarnych w kościołach, co warunkuje organizowanie mszy. Noszenie masek jest obowiązkowe, jedno miejsce na dwa musi być zajęte oraz co drugi rząd ławek musi pozostawać wolny. Komunię należy przyjmować na rękę. 

Źródło: PAP/mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. Kelly M. Wahlquist
32,90 zł

Spójrz na mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa oczami kobiet, które towarzyszyły Mu w ostatnich dniach życia i w drodze na Golgotę, a w całkiem nowy sposób przeżyjesz Wielki Post i Wielkanoc. Otwartość, hojność, wrażliwość, modlitwa,...

Skomentuj artykuł

Diecezja paryska potępiła brak dystansu oraz masek podczas mszy
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.