Diecezja płocka: trwa zbiórka żywności „Tak Pomagam”

Diecezja płocka: trwa zbiórka żywności „Tak Pomagam”
(fot. Facebook / Caritas Polska)
KAI / df

W diecezji płockiej trwa przedświąteczna zbiórka żywności Caritas w ramach 17. ogólnopolskiej akcji „Tak Pomagam” (6-7 grudnia). Zbierane są przede wszystkim artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. W zbiórkę zaangażowanych jest około tysiąca wolontariuszy. Zebrane dary przed Bożym Narodzeniem zostaną przekazane osobom potrzebującym.

Caritas Diecezji płockiej po raz kolejny włączyła się w zbiórkę żywności pod hasłem „Tak Pomagam”, która w Polsce odbywa się po raz 17. Zbiórka żywności ma miejsce w 82 sklepach sieci Biedronka, Mila i Lidl oraz innych, funkcjonujących w granicach diecezji: w Płocku, Mławie, Pułtusku, Żurominie, Sierpcu, Nasielsku, Płońsku, Bielsku, Świedziebni, Strzegowie, Ciechanowie, Przasnyszu i Gostyninie.

W akcji uczestniczy około tysiąca wolontariuszy m.in. ze Szkolnych Kół Caritas, Parafialnych Zespołów Caritas, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Płocku, a także uczniów i nauczycieli szkół z wymienionych miejscowości.

Podczas 17. akcji zbierane są artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, najczęściej to artykuły codziennej potrzeby, takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości.

DEON.PL POLECA

Zebrane dary zostaną przed świętami Bożego Narodzenia przekazane osobom potrzebującym z terenu diecezji płockiej.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Diecezja płocka: trwa zbiórka żywności „Tak Pomagam”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.