Diecezja radomska: prawie 1300 osób na rekolekcjach oazowych. To ok. 1/5 więcej niż rok temu

Diecezja radomska: prawie 1300 osób na rekolekcjach oazowych. To ok. 1/5 więcej niż rok temu
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
KAI / df

W rekolekcjach organizowanych przez Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej uczestniczy prawie 1300 osób. To wzrost w stosunku do ubiegłego roku o około jedną piątą. Jeden turnus wakacyjny odbywa się obecnie w sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

W Oazie Nowego Życia I stopnia uczestniczy 39 osób. Turnus rekolekcyjny prowadzą ks. Wojciech Pawłowski i s. Elżbieta Korbaś, urszulanka z Nałęczowa. - Ubogacam się duchowo przebywając wśród młodych ludzi. W sercu jest wiele radości, bo młodzi dają tyle radości, entuzjazmu i kreatywności, aż chce się tutaj być - powiedział ks. Pawłowski.

Z kolei siostra Korbaś powiedziała, że do Skarżyska trafiła przypadkiem. - Wszystko zaczęło się na spotkaniu młodych na Lednicy, gdzie zostałam zaproszona do wzięcia udziału w rekolekcjach oazowych. Bardzo sie cieszę, że mogę tutaj być. Każdego dnia doświadczam świadectwa wiary, radości i entuzjazmu młodzieży. Również jako siostra zakonna mogę się wiele nauczyć od młodych ludzi - powiedziała urszulanka z Nałęczowa.

W kadrze animatorskiej jest m.in. Anna Kołodziejczyk z Kraśnicy. - Od dzieciństwa jestem w oazie. Początek wakacji zawsze oznacza dla mnie udział w rekolekcjach. Wiele od oazy wzięłam, teraz przyszedł czas, by coś przekazać od siebie - powiedziała animatorka muzyczna.

- Jest wspaniała atmosfera. Każdego dnia odkrywamy Boga. Czujemy, że te rekolekcje zbliżają nas do Chrystusa - przekonują z kolei uczestnicy rekolekcji oazowych w skarżyskiej Ostrej Bramie.

Na tegoroczne rekolekcje Ruchu Światło-Życie zapisało się 1150 uczestników, razem z kadrą to 1300 osób. To wzrost o około jedną piątą w stosunku do ubiegłego roku. - Nie chodzi o zachwyt liczbami, ale o to, byśmy każdego zapraszali do zauroczenia Panem Jezusem, Panem życia każdego z nas - powiedział bp Piotr Turzyński. Zachęcił, by mimo tak mocno odczuwanego ataku na Kościół pokazywać wspólnotę radości i nadziei. Hasło tegorocznych oaz to: "Wolni i wyzwalający".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Diecezja radomska: prawie 1300 osób na rekolekcjach oazowych. To ok. 1/5 więcej niż rok temu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.