Diecezja radomska przyjmie 5 tys. gości ŚDM

Diecezja radomska przyjmie 5 tys. gości ŚDM
(fot. peteranddorota / Foter / CC BY-NC-ND)
6 lat temu
PAP / kn

5 tys. młodych ludzi z całego świata zamierza gościć diecezja radomska przy okazji Światowych Dni Młodzieży, które w lipcu 2016 r. odbędą się w Krakowie. Biskup radomski Henryk Tomasik zaapelował do wiernych, by przyjęli do swych domów zagranicznych gości.

"Zapraszam do współpracy rodziny, które zechcą przyjąć do swoich domów uczestników Światowych Dni Młodzieży. Najlepiej, gdyby w tych rodzinach były młode osoby, które zaopiekują się swoimi rówieśnikami z zagranicy" - podkreślił ordynariusz diecezji radomskiej. Zaznaczył, że diecezja szuka także wolontariuszy znających języki obce, którzy będą towarzyszyć gościom podczas ich pobytu w Polsce.
Diecezja radomska zgłosiła gotowość przyjęcia 5 tys. młodych katolików, którzy będą przebywać na jej terenie w dniach 20-25 lipca. Wiadomo już, że do Radomia przyjadą m.in. Brazylijczycy, Węgrzy, Chorwaci, Włosi. Radomski magistrat przygotowuje już program na czas ich wizyty, który przewiduje m.in. imprezy kulturalne przygotowane z myślą o gościach z różnych stron świata.
Zdaniem bpa Tomasika Światowe Dni Młodzieży są nie tylko ważnym wydarzeniem religijnym, ale okazją do promocji całego kraju oraz poszczególnych regionów, w tym także Mazowsza. "Jest to okazja to promocji polskiej gościnności oraz życzliwości i pobożności Polaków" - mówi biskup Tomasik. Tego samego zdania są także władze samorządowe. Wicemarszałek województwa mazowieckiego Leszek Ruszczyk zapowiedział, że samorząd woj. mazowieckiego wyda specjalne informatory w kilku językach o największych atrakcjach Mazowsza. Prezydent Radomia Radosław Witkowski podkreślił, że Radom starannie przygotuje się do przyjęcia zagranicznej młodzieży. "Mam nadzieję, że wywiozą od nas dobre wspomnienia, będą do nas wracać w przyszłości ze swoimi rodzinami i znajomymi" - powiedział Witkowski.
Światowe Dni Młodzieży to odbywający się co dwa-trzy lata cykl spotkań młodzieży z całego świata, zapoczątkowany przez papieża Jana Pawła II w 1985 r. W ostatnich Światowych Dniach Młodzieży, które odbyły się w 2013 r. w Rio de Janeiro, uczestniczyło około 3,5 mln osób.
Światowe Dni Młodzieży mają się odbyć w Krakowie od 26 do 31 lipca 2016 r. pod hasłem "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". Ci młodzi ludzie, którzy będą chcieli przyjechać do Polski wcześniej, będą mogli spędzić sześć dni (20 - 25 lipca) w polskich diecezjach, goszcząc u rodzin.
Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Diecezja radomska przyjmie 5 tys. gości ŚDM
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.