Diecezja radomska: szafarze pilnie poszukiwani

Diecezja radomska: szafarze pilnie poszukiwani
fot. depositphotos.com
KAI / sz

W diecezji radomskiej posługuje obecnie 220 nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. Okazuje się, że liczba ta jest niewystarczająca, bowiem do kurii wciąż napływają prośby wiernych o możliwość przyjmowania Komunii świętej przez chorych w każdą niedzielę i obowiązujące święta. Dlatego trwają przygotowania do rozpoczęcia kolejnego kursu dla kandydatów na szafarza.

Ks. Tomasz Herc, diecezjalny duszpasterz nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej poinformował, że posługę wobec chorych nie mogących uczestniczyć w niedzielnej Mszy świętej podejmuje w diecezji radomskiej już 220 szafarzy.

- W wielu parafiach nie ma jeszcze takiej możliwości. Dlatego prosimy księży proboszczów o wyjście naprzeciw potrzebom chorych pozostających latami w swoich domach i nie mogących uczestniczyć w niedzielnej i świątecznej Mszy świętej i zaproponowanie posługi szafarzy swoim parafianom - pisze ks. Herc w liście do księży proboszczów.

Kandydatem na szafarza może być mężczyzna pomiędzy 35. a 65. rokiem życia. Musi spełniać szereg kryteriów, m.in. odbyć specjalne przygotowanie liturgiczno-teologiczne, odznaczać się pobożnością i poważaniem wśród duchowieństwa i wiernych.

Kurs rozpocznie się 9 stycznia 2021 roku i będzie obejmował 5 spotkań w soboty oraz rekolekcje w dniach 26-28 lutego 2021 r. Liturgiczne ustanowienie szafarzy i posłanie ich do pracy w parafiach nastąpi 7 marca 2021 r.

Spotkania będą rozpoczynały się o godzinie 9.00 Mszą świętą, a po niej 6 godzin wykładów i ćwiczeń z różnych dziedzin teologii. Kandydaci na szafarzy muszą mieć czas w soboty od godziny 9.00 do 15.00.

Koszt Kursu pokrywa w całości parafia zgłaszająca kandydata, który będzie w niej bezinteresownie posługiwał. Zgłoszenia przyjmowane będą do 31 grudnia 2020 roku.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Maria Miduch, Szymon Żyśko

Zatrzymaj się, jedz i błogosław!

Garść czasu, szczypta życzliwości, dużo, dużo miłości i jeden stół – oto przepis na najpiękniejsze spotkania z rodziną, przyjaciółmi i z Bogiem. Sposób na wspaniałe świętowanie i odnowienie bliskiej relacji...

Skomentuj artykuł

Diecezja radomska: szafarze pilnie poszukiwani
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.