Diecezja radomska szykuje się na ŚDM w Lizbonie. Znamy cenę wyjazdu

Diecezja radomska szykuje się na ŚDM w Lizbonie. Znamy cenę wyjazdu
ŚDM w Krakowie, 2016. Fot. MONMARENSI / Depositphotos.com
KAI / mł

Piętnastodniowy wyjazd, na liście miejsc do odwiedzenia - Lourdes czy Santiago de Compostela, sześć dni w Lizbonie, spotkanie z papieżem. Diecezja radomska wybiera się na Światowe Dni Młodzieży. Jakie są koszty? 

W Radomiu odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne poświęcone wyjazdowi na Światowe Dnia Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Lizbonie.Osoby, które pojadą do Portugalii z diecezji radomskiej mogą liczyć na 15-dniowy wyjazd autokarowy z nawiedzeniem europejskich sanktuariów w Lourdes, czy Santiago de Compostela. Koszt wyjazdu na ŚDM z diecezji radomskiej to 2850 zł i 735 euro.

- Po spotkaniu z papieżem Franciszkiem będzie jeszcze pobyt w sanktuarium w Fatimie. Czas od 1 do 6 sierpnia, gdy przypadają centralne wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży, będziemy ze wszystkimi uczestnikami w Lizbonie - poinformował ks. Mariusz Chamerski, koordynator Światowych Dni Młodzieży w diecezji radomskiej.

Przygotowania do wyjazdu odbywają się w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu oraz w dziewięciu Centrach Duszpasterstwa Młodzieży w diecezji radomskiej. - To bardzo konkretna propozycja, którą chcemy złożyć młodym, którzy planują spotkać się Ojcem Świętym w Lizbonie. Naszym zamiarem jest większa promocja tego wyjazdu i wsparcie organizacyjne – powiedział ks. Mariusz Chamerski.

DEON.PL POLECA

KAI / mł

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Pragnę wam powiedzieć, co mam nadzieję, że nastąpi po Światowym Dniu Młodzieży: mam nadzieję, że będzie hałas. Będzie hałas tutaj, w Rio, będzie hałas. Chciałbym jednak, by was było słychać w diecezjach, chcę, aby się...

Skomentuj artykuł

Diecezja radomska szykuje się na ŚDM w Lizbonie. Znamy cenę wyjazdu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.