Diecezja radomska: z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 12 księży

Diecezja radomska: z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 12 księży
(fot. depositphotos.com)
1 miesiąc temu
KAI / df

Od początku pandemii do końca grudnia 2020 r. w diecezji radomskiej zmarło 12 kapłanów ze stwierdzonym zakażeniem Covid-19 lub powikłań następujących wskutek wirusa. - Ten rok dla wszystkich był dramatyczny – powiedział biskup Piotr Turzyński, wikariusz generalny radomskiej kurii.

W 2020 roku zmarło w sumie 25 księży. Dla porównania, każdego roku umierało ok. 10 kapłanów. - Ten rok dla wszystkich był bardzo dramatyczny. Kościół radomski stracił 25 kapłanów. Większość z nich była seniorami, ale wśród zmarłych na COVID był 33-letni ks. Jarosław Grabka – powiedział Radiu Plus Radom bp Turzyński.

W ubiegłym roku zmarł m.in. ks. Marian Jaskulski, który wprawdzie pokonał COVID-19, ale zmarł na drugi dzień po wyjściu ze szpitala.

- To jest jest wołanie o nowych księży. Posługa kapłana jest ważna szczególnie w okresie pandemii. Każdy z nas potrzebuje pociechy, nadziei spojrzenia w przyszłość ku wieczności. Dotyczy to nie tylko chorych i ciepiących, ale i tych, którzy stracili swoich bliskich. To jest wezwanie do modlitwy, by nie zabrakło nowych powołań – powiedział ksiądz biskup Turzyński.

Z najnowszego opracowania "Rocznika Statystycznego Kościoła w Polsce" Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego wynika, że w diecezji radomskiej było 745 księży, z czego posługę duszpasterską pełniło 606 kapłanów.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Marcin Zieliński, ks. Krzysztof Porosło, Dawid Gospodarek
27,93 zł
39,90 zł

Zobacz, jak Duch Święty łączy Kościół 

Jeden z nich rozpala ludzkie serca podczas charyzmatycznych modlitw o uzdrowienie, drugi wiarę i Ewangelię głosi podkreślając wagę dogmatów i liturgii. Obaj chcą pokazać, że ogień i woda...

Skomentuj artykuł

Diecezja radomska: z powodu zakażenia koronawirusem zmarło 12 księży
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.