Diecezja zawierzona Bożemu Miłosierdziu

Diecezja zawierzona Bożemu Miłosierdziu
6 lat temu
KAI / slo

W przeddzień 37. rocznicy odbywających się w katedrze św. Floriana nabożeństwa do Bożego Miłosierdzia abp Henryk Hoser zawierzył 4 października diecezję warszawsko-praską Bożemu Miłosierdziu. Jak podkreślił w trakcie uroczystej Mszy św. - poprzez ten akt i trwające przez ostatnie trzy dni rekolekcje - pragniemy przygotować się do wkroczenia w Rok Wiary.

Przypominając, że wiara w Boże Miłosierdzie uzdrawia nawet największych grzeszników, przemieniając ich w ludzi świętych, biskup warszawsko-praski zachęcał aby zawierzyć się Stwórcy aby On mógł uczynić w człowieku i z człowieka swój wyraźny, czytelny obraz.

W homilii bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Magda Solarczyk zachęcał, aby w nadchodzącym Roku Wiary na nowo odczytać postanowienia Soboru Watykańskiego II tak, aby orędzie ewangeliczne było zrozumiałe dla naszych czasów.

Przywołując postać św. Franciszka z Asyżu bp Solarczyk wezwał wiernych do autentycznego życia wiarą. - Kiedy dzieje się źle, jest trudno, o wiele łatwiej jest zebrać się ludziom i zrzucać odpowiedzialność za ten stan na innych, tymczasem św. Franciszek jest przykładem człowieka, który pociągnięty Bożą łaską zachwycił się Ewangelią i postanowił nią żyć, mówiąc: Ja spróbuję, dodając przy tym, że w posłuszeństwie Bogu i Kościołowi.

Przyznając, że stajemy wobec dzieła, które po ludzku nie będzie łatwe, może człowieka zniechęcić, osłabić, możemy znaleźć tysiące uzasadnień aby się wycofać kaznodzieja podkreślił, że Bóg wzywając nas do niesienia Go do współczesnego świata w darze pokoju, miłości i przebaczenia nieustannie nas wspiera swoją łaską, ponieważ to jest tak naprawdę Jego dzieło. - Nie możemy pozwolić aby sól zwietrzała, a światło było trzymane pod korcem - podkreślił bp Solarczyk.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Diecezja zawierzona Bożemu Miłosierdziu
Komentarze (2)
?
?
5 października 2012, 11:20
"W homilii bp pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Magda Solarczyk zachęcał.." CHYBA MAREK?
A
Alu
5 października 2012, 10:33
Abstrahujac od wspanialej uroczystosci pragne zapytac, czy Biskup ma rzeczywiscie na imie Magda?  Nie znam tego Biskupa ale imie ma jakies dziwne!

Skomentuj artykuł

Diecezja zawierzona Bożemu Miłosierdziu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.