"Dobra nowina dla przyszłości planety"

KAI / drr

Okazją do tego wystąpienia były reakcje ruchów kontroli urodzeń w różnych częściach świata, krytykujących szczęśliwych rodziców za posiadanie tak wielkiej liczby dzieci. Zdaniem Grenhama, "gdy tylko jakaś celebrytka ma troje lub czworo dzieci, «apokaliptycy» zaczynają mówić o «złym przykładzie», które daje jakoby taka osoba".

Grenham jest m.in. autorem książki "On population", która ukaże się w styczniu 2012 r. W rozmowie z ACI Prensa wyjaśnił, że "wskaźniki narodzin w krajach bogatych już są poniżej poziomu odtwarzania ludności, a w niektórych przypadkach znacznie poniżej, co oznacza, że wcześniej czy później niewielka liczba osób pracujących będzie musiała utrzymywać starców". - Jakie społeczeństwo pozostawimy naszym dzieciom? - zapytał retorycznie rozmówca agencji.

Podważył on stwierdzenia m.in. Simona Rossa, dyrektora wykonawczego angielskiej organizacji kontroli urodzin Optimum Population Trust, który w ub. miesiącu skrytykował rodzinę piłkarza za to, że dają "bardzo zły przykład". Zdaniem eksperta, Beckhamowie "są bardzo dobrym przykładem, gdyż w wielu krajach, i to nie tylko na Zachodzie, występuje poważny kryzys z powodu braku ludności". - Wiele krajów ubogich również zaczyna mieć problemy z ludźmi w podeszłym wieku, zanim zaczęły tworzyć bogactwo, wystarczające do tego, aby wprowadzać usługi w zakresie opieki społecznej, z której mogliby korzystać starcy - podkreślił Grenham. - Dobrze więc, że Beckhamowie mają czwarte dziecko, bo w przyszłości przyczyni się to w wielkim stopniu do tego, że będę miał dobrą emeryturę - dodał.

36-letni obecnie David Beckham jest jednym z najlepszych piłkarzy angielskich i na świecie. Choć urodził się na przedmieściach Londynu, swą zawodową karierę sportową rozpoczął w 1992 r. w klubie Manchester United, z którym zdobył wiele tytułów mistrza Anglii i Puchar Ligi Mistrzów (w 1999 r.). Potem grał w Realu Madryt (2003-07), a od stycznia 2007 r. występuje w amerykańskiej drużynie Los Angeles Galaxy, z którym związany jest pięcioletnim kontaktem. Należy do najlepiej zarabiających piłkarzy na świecie.

W lipcu 1999 r. poślubił starszą od siebie o rok Victorię Adams - piosenkarkę zespołu piosenkarskiego Spice Girls. Ma z nią obecnie czworo dzieci: 12-letniego syna Brooklyna Josepha, 9-letniego Romeo Jamesa, 6-letniego Cruza Davida i urodzoną 10 lipca br. w Los Angeles córkę Harper Seven.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dobra nowina dla przyszłości planety"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.