"Dobra Nowina jest potrzebna ludziom, którym brakuje nadziei"

"Dobra Nowina jest potrzebna ludziom, którym brakuje nadziei"
(fot. youtube.com)
KAI / kw

- Im lepiej znamy Chrystusa, tym bardziej pragniemy Go głosić. Im więcej z Nim rozmawiamy, tym bardziej pragniemy o Nim mówić - napisał bp Andrzej Czaja w odezwie przed święceniami kapłańskimi, które odbędą się 3 czerwca w opolskiej katedrze.

W tym roku siedmiu diakonów przyjmie święcenia prezbiteratu.

Opolski biskup przypomniał, że Jezus wstępując do nieba, pozostawił swoim uczniom ostatnie, niezwykle ważne pouczenie i misję, aby głosić Ewangelię i udzielać chrztu w imię Trójcy Świętej. "Jest to wielkie polecenie misyjne, które Chrystus pozostawił całemu Kościołowi, a które wciąż pozostaje niezwykle aktualne. Polecenie to powinno rozbrzmiewać z mocą szczególnie w sercach nowych kapłanów, ale również nas wszystkich, jako uczniów Chrystusa" - podkreślił.

Zdaniem ordynariusza, dzieje Kościoła pokazują, jak realizacja misji, którą Jezus zleca swoim uczniom, urzeczywistnia rozwój królestwa Bożego w świecie, a jej istotą jest zwiastowanie z entuzjazmem radosnej nowiny o zbawieniu.

DEON.PL POLECA

"Dobra Nowina jest bardzo potrzebna ludziom współczesnego świata, którym często brakuje nadziei, którzy wątpią w to, że życie jest dobrem, i nie widzą światła na swej drodze. Światło wiary rozświetla tę ciemność, pozwala zrozumieć, że każde istnienie ma nieocenioną wartość, gdyż jest owocem miłości Bożej" - zaznaczył.

"Im lepiej znamy Chrystusa, tym bardziej pragniemy Go głosić. Im więcej z Nim rozmawiamy, tym bardziej pragniemy o Nim mówić. Im bardziej On przyciąga nas do siebie, tym bardziej chcemy prowadzić do Niego innych ludzi" - stwierdził duchowny zapewnił, że w tym zadaniu wspierają nas modlitwy niezliczonej rzeszy świętych, którzy są wzorem życia wiarą i wielkimi orędownikami.

Biskup przypomniał, że szczególnym wzorem jest Maryja, którą w tym roku szczególnie wspominamy jako tę, która 100 lat temu objawiała się trojgu dzieciom w portugalskiej Fatimie.

"Jej objawienie należy postrzegać nie tyle w kategoriach niezwykłego wydarzenia, ale jako szczególną realizację Chrystusowego wskazania «idźcie i głoście». Jubileusz 100-lecia objawień fatimskich jest doskonałą okazją, a sytuacja w świecie pełna niepokoju i konfliktów do tego przynagla, by na nowo zmobilizować się do podjęcia dzieła wskazanego przez Maryję w Fatimie" - zachęcił biskup i zaapelował o obudzenie w osobistej pracy nad sobą ducha nawrócenia i pokuty.

Ponadto, ordynariusz diecezji opolskiej poprosił o jeszcze więcej modlitwy w intencji pokoju na świecie, o jedność i zgodę w społeczeństwie i w rodzinach, o Boży pokój w naszych sercach.

"Do wszystkich duszpasterzy zwracam się z gorącym apelem o inicjowanie, a w wielu parafiach o ożywienie i gorliwe kreowanie nabożeństw pierwszych sobót. Przed nami doskonała okazja, aby w stulecie objawień fatimskich przez pięć kolejnych pierwszych sobót - od czerwca do października - realizować dzieło wskazane przez Panią z Fatimy. Byłoby wspaniale, gdyby to nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi było odtąd stale pielęgnowane w naszych parafiach" - dodał.

Zgodnie z postanowieniami synodalnymi (statut 135), 3 czerwca o godz. 11.00 zabrzmią w świątyniach diecezji opolskiej dzwony, przypominające wiernym o święceniach kapłańskich.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dobra Nowina jest potrzebna ludziom, którym brakuje nadziei"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.