"Dobre chrześcijańskie suki" - będzie bojkot?

"Dobre chrześcijańskie suki" - będzie bojkot?
KAI / wm

Nowojorski radny z Queensu, Peter Vallone Jr. wzywa do bojkotu nadawanego przez stację ABC serialu "GCB", który jego zdaniem jawnie szydzi z chrześcijan. Serial jest adaptacją kontrowersyjnej książki Kim Gatlin "Good Christian Bitches".

Stacja obawiając się skandalu, jaki może wywołać sam tytuł, posłużyła się jego akronimem, jednak w materiałach prasowych nt. produkcji pojawiają się odniesienia do wulgarnego tytułu książki -"Dobre chrześcijańskie suki".

DEON.PL POLECA

Natomiast w Polsce serial ma być niedługo nadawany na kanale FoxLife jako "Świętoszki z Dallas". Strona internetowa stacji reklamuje produkcję, jako "czarującą i zabawną", pokazującą, "że można powrócić do domu rodzinnego... ale tylko wtedy, gdy jest się gotowym zmierzyć z grzechami przeszłości".

Zdaniem katolickiego radnego, producenci serialu z pewnością nie odważyliby się używać takiego języka w stosunku do innej religii. - Wszystkie religie zasługują na szacunek i żadna nie powinna być atakowana. Wszyscy powinniśmy tego bronić - podkreślił polityk, który domaga się zmiany tytułu i przeprosin ze strony koncernu.

W ubiegłym roku także Telewizyjna Rada Rodziców (PTC), wpływowa organizacja stojąca na straży moralności telewizji i amerykańskiego przemysłu rozrywkowego, zapowiedziała bojkot nowego serialu. Szef PTC Tim Winter podkreślał, że serial nie tylko obraża kobiety, lecz jest przede wszystkim jawnie antychrześcijański. - Czy stacji ABC w ogóle przyszłoby do głowy oczerniać inną wiarę? Czy dopuściłaby, aby tytuł programu lub scenariusz zawierał skojarzenia słowa «suki» z muzułmankami, hinduskami, żydówkami czy buddystkami? Myślę, że nie. Mam nadzieję, że nie. Więc skąd te podwójne standardy? - zastanawiał się Winter, przypominając, że stacja ABC należy do koncernu Walta Disenya.

Tymczasem polskojęzyczny kanał Foxlife reklamuje serial m.in. za pomocą zdjęcia kobiety ubranej w kusy strój kościelnej chórzystki.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dobre chrześcijańskie suki" - będzie bojkot?
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.