Droga Krzyżowa w Koloseum. Ukraina i Rosjanka autorkami rozważań przy jednej ze stacji

Droga Krzyżowa w Koloseum. Ukraina i Rosjanka autorkami rozważań przy jednej ze stacji
Fot. depositphotos.com
PAP/ kb

Pochodząca z Ukrainy pielęgniarka Iryna, pracująca w szpitalu w Rzymie i Rosjanka Albina, studentka pielęgniarstwa są autorkami rozważań, które zostaną odczytane przy przedostatniej, XIII stacji Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum pod przewodnictwem papieża Franciszka w Wielki Piątek. O ich przyjaźni Ukrainka opowiedziała watykańskiemu dziennikowi "L'Osservatore Romano".

Iryna i Albina napisały rozważania na temat trwającej wojny, które będą towarzyszyć XIII stacji - "Jezus umiera na krzyżu". Ich rodziny mają razem nieść krzyż.

Droga Krzyżowa w Koloseum 2022

Mieszkająca we Włoszech od 2004 roku ukraińska pielęgniarka pracuje w ośrodku leczenia paliatywnego rzymskiego szpitala uniwersyteckiego Campus Bio-Medico, a jej przyjaciółka z Rosji studiuje pielęgniarstwo na tej uczelni.

"Nasza przyjaźń narodziła się na oddziale leczenia paliatywnego" - powiedziała watykańskiej gazecie we wtorek Iryna. "Spotkałyśmy się właśnie w tym delikatnym miejscu" - ujawniła.

Iryna dodała: "Kiedy zobaczyłyśmy się tuż po rozpoczęciu wojny, Albina przyszła na oddział. Ja miałam dyżur. Wystarczyły nasze spojrzenia; nasze oczy napełniły się łzami. Wzruszam się zawsze wspominając, że Albina zaczęła mnie przepraszać. W tamtej chwili nie można jej było naprawdę pocieszyć".

DEON.PL POLECA

"Ona czuła się winna i mnie przepraszała. Ja jej tłumaczyłam, że ona nie ma nic wspólnego z tym wszystkim" - dodała ukraińska pielęgniarka.

Zapytana o co będzie modlić się podczas Drogi Krzyżowej, odparła: "Na pewno całym sercem będę modlić się o pokój".

Źródło: PAP / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Droga Krzyżowa w Koloseum. Ukraina i Rosjanka autorkami rozważań przy jednej ze stacji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.