"Duchowa pomoc" dla olimpijczyków Niemiec

"Duchowa pomoc" dla olimpijczyków Niemiec
(fot. failing_angel / Foter.com / CC BY-NC-SA)

Przed Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi oraz Paraolimpiadą w Soczi dwa największe Kościoły Niemiec - katolicki i ewangelicki - przygotowały "duchową pomoc" dla zawodników swego kraju. Niewielką, poręczną broszurkę, otrzymają wszyscy niemieccy uczestnicy olimpiady - poinformowała Konferencja Biskupów Niemieckich w Bonn oraz Rada Kościołów Ewangelickich w Hanowerze. Teksty zawarte w książeczce przygotowane zostały jako "duchowy trening": są to teksty biblijne, modlitwy oraz medytacje.

Zgodnie ze swoją ideą Igrzyska Olimpijskie i Paraolimpijskie pragną przyczynić się do pokojowego społeczeństwa oraz do przestrzegania godności człowieka. Przypominają, że dyskryminacja ludzi ze względu na ich pochodzenie, religię i płeć, czy też z innych powodów - napisali we wstępie przewodniczący katolickiego episkopatu Niemiec, abp Robert Zollitsch oraz ewangelicki biskup Nikolaus Schneider.

DEON.PL POLECA

"Duchowy trening" na swój sposób odnosi się do wyzwań współzawodnictwa - podkreślili hierarchowie. "Będąc pośród wrzawy treningów i współzawodnictwa być może sięgniecie po tę pomoc, która pomoże wam odnaleźć wewnętrzną równowagę" - napisali do sportowców zwierzchnicy Kościołów w Niemczech.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Duchowa pomoc" dla olimpijczyków Niemiec
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.