Duchowny namawia do dzielenia się nartami

Duchowny namawia do dzielenia się nartami
(fot. kBandara / Foter / CC BY)
KAI / ptsj

Do dzielenia się starszymi nartami, butami, goglami i kijkami namawia kolejny sezon proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu ks. Jan Byrt. Duchowny zachęca do dzielenia się sprzętem narciarskim z tymi, których na niego nie stać.

Zdaniem luterańskiego księdza, który od kilku lat wystawia podarowane mu przez innych narty i sprzęt narciarski na parkingu obok kościoła, tak by każdy potrzebujący mógł go sobie wziąć, coraz mniej ludzi stać na jazdę na nartach.

"Cieszymy się bardzo, że już kilka rodzin z uśmiechem odjechało ze Szczyrku z parafii ewangelickiej na wyciągi narciarskie. Naturalnie sprzęt nie jest najnowszej generacji, ale na początek szusowania bardzo dobry. Jeszcze bardzo mało dziecięcego sprzętu się pojawia, bo najczęściej przekazuje się go po rodzinie następnym pokoleniom, ale też od czasu do czasu sie trafia. Wiele rodzin nie stać na sprzęt narciarski i wspaniale, że są ofiarodawcy, których stać na nowy a swój stary chcą podarować. Oby było takich jak najwięcej" - apeluje duchowny.

Ks. Jan Byrt, proboszcz filialnej parafii w Szczyrku Salmopolu, zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci ze Słowacji i Bieszczad, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego. Rozdawał koszulki i silikonowe opaski z biblijnymi cytatami oraz zbudował ołtarz europejski w Beskidzie Śląskim, przy którym od czasu do czasu odbywają się nabożeństwa ekumeniczne.

5 lat temu dzięki inicjatywie duchownego, na trasie Bielsko-Biała - Szczyrk kursowały autobusy z napisem "Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Duchowny namawia do dzielenia się nartami
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.