Duszpasterze akademiccy u źródeł chrzcielnych Polski

Duszpasterze akademiccy u źródeł chrzcielnych Polski
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

W Gnieźnie trwa robocze spotkanie duszpasterzy akademickich zaangażowanych w Komisji Episkopatu ds. Duszpasterstwa Akademickiego (KEDA). Główne tematy to 1050. rocznica Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży.

Duszpasterze akademiccy spotykają się kilka razy w roku, by - jak informuje ks. Sergiusz Dębecki z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Warszawie - omówić bieżące zadania i dzielić się doświadczeniami. Spotkania to także czas formacji i modlitwy.
- Najpierw trzeba samemu się formować, przygotować, by później mieć się czym dzielić ze studentami - dodaje ks. Dębecki. Przyznaje również, że w Gnieźnie duszpasterze akademiccy spotykają się po raz pierwszy.
- Okazją jest oczywiście 1050. rocznica Chrztu Polski. To ważne wydarzenie, a dla nas spotkanie z historią u źródeł chrzcielnych Polski - przyznaje ks. Dębecki.
Duszpasterze akademiccy goszczą w Gnieźnie od wczoraj. Dziś spotkali się z bp. Krzysztofem Wętkowskim, który przybliżył im m.in. program jubileuszowych obchodów, które rozpoczną się w Gnieźnie 14 kwietnia. Zwiedzili także katedrę gnieźnieńską i Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej. W programie jest również Eucharystia, a po południu wyjazd na Lednicę, gdzie kapłani będą się modlić przy grobie śp. o. Jana Góry. Wieczorem natomiast spotkają się z ks. Grzegorzem Suchodolskim, dyrektorem Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.
Spotkanie zakończy się 27 stycznia. Rano duszpasterze akademiccy będą się modlić wspólnie z gnieźnieńskimi siostrami karmelitankami, a później omówią bieżące zadania i sprawy duszpasterskie.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Duszpasterze akademiccy u źródeł chrzcielnych Polski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.