Dwa tygodnie bez Mszy, brak liturgii w Środę Popielcową. To skutki tragedii

Dwa tygodnie bez Mszy, brak liturgii w Środę Popielcową. To skutki tragedii
(fot. Exe Lobaiza / Cathopic.com)
1 rok temu
KAI / kk

W diecezji Hongkongu, w ciągu najbliższych dwóch tygodni, nie będą odprawiane żadne msze św. publiczne w ramach walki z dalszym rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Kard. John Tong, administrator apostolski diecezji Hongkongu, ogłosił to w liście opublikowanym w czwartek.

Kardynał podkreślił, że następne dwa tygodnie będą kluczowe dla powstrzymania epidemii. Aby uniknąć gromadzenia się ludzi, diecezja postanowiła zawiesić wszystkie publiczne msze św. i nabożeństwa do 28 lutego. Nie będzie publicznych liturgii także w rozpoczynającą Wielki Post 26 lutego Środę Popielcową.

Jak donosi misyjna agencja "Fides" kardynał powiedział: „Niektórzy wierni będą zawiedzeni, ale mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją, że nie była to łatwa decyzja. Ludzie będą mogli uczestniczyć w mszach św. transmitowanych przez Internet, radio i telewizję".

Kard. Tong wezwał, aby nie ulegać panice. "Wierzący powinni raczej pomagać sobie nawzajem, wymieniać się środkami chroniącymi przed epidemią oraz pielęgnować i modlić się o oparte na Ewangelii cnoty wiary, nadziei i miłości” - powiedział purpurat.

Z kolei rząd w Hongkongu postanowił także przedłużyć zamknięcie szkół do co najmniej 16 marca. Placówki edukacyjne zostały zamknięte na początku chińskiej przerwy noworocznej pod koniec stycznia. „Konsultujemy się z lekarzami i ogłosimy datę wznowienia nauki, gdy zostaną spełnione wszystkie warunki” - powiedział minister edukacji Kevin Yeung.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
oprac. Karol Wilczyński
14,00 zł
19,99 zł

Pięć słów, które mogą zmienić wszystko

„Jezu, Ty się tym zajmij – i wszystko jasne. Cudowna modlitwa, dzięki której rozwiążą się wszystkie moje problemy”.

Ale czy na pewno? I czy na pewno zadziała w taki...

Skomentuj artykuł

Dwa tygodnie bez Mszy, brak liturgii w Środę Popielcową. To skutki tragedii
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.