Dwóch kardynałów zakażonych koronawirusem. Wierni proszą o modlitwę

Dwóch kardynałów zakażonych koronawirusem. Wierni proszą o modlitwę
fot. Shutterstock
KAI / pk

Arcybiskup Managui, 72-letni kard. Leopoldo Brenes, uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19. Z kolei emerytowany arcybiskup Caracas, kard. Jorge Urosa Savino w związku z COVID-19 znajduje się w szpitalu.

O stanie zdrowia kard. Brenesa poinformowała stołeczna archidiecezja Nikaragui.

"W ostatnich dniach kardynał miał gorączkę i objawy grypopodobne, więc przeprowadzono test COVID-19, który dał wynik pozytywny" - poinformowano. Lekarze określili przebieg choroby jako łagodny i podjęli odpowiednie leczenie. "W związku z tym metropolita Managui zostanie czasowo odsunięty od swoich zwykłych zajęć, aby mógł odpocząć i poddać się leczeniu" - czytamy w komunikacie. Stołeczna archidiecezja prosi wszystkich wiernych i kapłanów o modlitwę o zdrowie dla kardynała Brenesa, a także wszystkich, którzy cierpią z powodu skutków tej pandemii. W ciągu ostatnich 17 dni w Nikaragui zmarło czterech księży z objawami zapalenia płuc, co zwiększyło liczbę zmarłych księży do 14.

Konferencja Episkopatu Wenezueli podała z kolei informację o stanie zdrowia kard. Savino. Hierarcha znajduje się w szpitalu, jednak - jak zapewniono - stan 78-letniego purpurata jest "stabilny". Wierni rozpoczęli w mediach społecznościowych mobilizację duchową i modlitwę w intencji chorego kardynała.

 

Źródło: KAI / pk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
red. kard. Walter Kasper, George Augustin
23,03 zł
32,90 zł

Doświadczenie, które nas połączyło

Jak niegdyś z uczniami na drodze do Emaus, tak i w przyszłości Pan będzie z nami w drodze, obecny w swoim słowie i w łamaniu eucharystycznego chleba. Powie nam: „Nie bójcie...

Skomentuj artykuł

Dwóch kardynałów zakażonych koronawirusem. Wierni proszą o modlitwę
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.