Dwóch księży z Radomia zmarło na koronawirusa

Dwóch księży z Radomia zmarło na koronawirusa
(fot. PAP/ BIENVENIDO VELASCO)
4 tygodnie temu
PAP / pp

Dwóch kapłanów, mieszkających ostatnio w Domu Księży Seniorów w Radomiu, zmarło we wtorek na COVID-19 w miejscowym szpitalu – przekazał PAP kanclerz Kurii Biskupiej w Radomiu ks. prał. Edward Poniewierski. Wcześniej na COVID-19 zmarł już jeden ksiądz z tego domu.

Jeden ze zmarłych we wtorek księży miał 84 lata, a drugi 92 lata. Od około dwóch tygodni byli leczeni w szpitalu zakaźnym w Radomiu.

W szpitalu przebywa jeszcze siedmiu innych zarażonych koronawirusem duchownych z Domu Księży Seniorów. "Stan trzech z nich jest bardzo ciężki, pozostali wracają do zdrowia" – powiedział PAP kanclerz Kurii Biskupiej.

Na początku lipca obecność koronawirusa wykryto u jednego z księży mieszkających w Domu Księży Seniorów w Radomiu. Emerytowanym duchownym wykonano testy. Kilkunastu z nich miało wyniki pozytywne.

Księża, u których wystąpiły objawy chorobowe, zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Pięciu kapłanów z pozytywnym wynikiem, którzy czuli się dobrze, pozostało w domu - odbywają kwarantannę w swoich pokojach. Jeden z księży, w wieku 75 lat, zmarł 5 lipca.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Placówka ma m.in. oddzielne wejście i kuchnię.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Brat Marek z Taizé, Piotr Żyłka
25,75 zł
42,90 zł

Spotkaj Boga w ciszy i prostocie

Mała, burgundzka wioska. Skromne zabudowania. Cisza. Spokój. Kontemplacja i modlitwa. To właśnie tu, od ponad siedemdziesięciu lat, przyjeżdżają tysiące młodych ludzi. Czego szukają? Co pragną zmienić? Dlaczego, nawet po...

Skomentuj artykuł

Dwóch księży z Radomia zmarło na koronawirusa
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Dwóch księży z Radomia zmarło na koronawirusa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.