Dzięki niej dokonują się tysiące uzdrowień. Jak to możliwe, że "zwykła" woda z Lourdes ma taką moc?

Lourdes to jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie. Znane jest objawień Matki Bożej i cudownej wody, dzięki której dokonują się tysiące uzdrowień. Jak to możliwe, że chociaż woda z Lourdes chemicznie nie różni się od zwykłej wody, dokonują się dzięki niej cuda?
- W 1858 roku święta Bernadetta Soubirous otrzymała od Matki Bożej polecenie, by napić się i umyć w źródle w Grocie Massabielle. Od tamtej pory miejsce to stało się celem pielgrzymek z całego świata.
- Woda z Lourdes jest zwykłą wodą, lekko wapienną, niezależną od rzeki Gave de Pau. Pomimo braku naukowo potwierdzonych właściwości leczniczych, dla wiernych stanowi symbol duchowego i fizycznego uzdrowienia.
- Po pandemii COVID-19 tradycyjne zanurzanie w basenach zostało zastąpione przez gest wodny – pielgrzymi mogą umyć twarz, ręce i napić się wody, podkreślając jej znaczenie religijne.
- W Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes zanotowano tysiące przypadków uzdrowień, z których Kościół oficjalnie uznał 71 za cudowne. Woda z Lourdes pozostaje dostępna dla wszystkich pielgrzymów, lecz nie może być sprzedawana.
Cudowna woda z Lourdes. Nadzieja dla milionów pielgrzymów
Jak informuje portal ACI Prensa, w Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes znajduje się źródło, którego historia przyciąga miliony pielgrzymów rocznie. Woda ta, choć naukowo nie posiada właściwości leczniczych, stała się symbolem uzdrowienia duchowego i fizycznego dla wiernych na całym świecie. Co ciekawe, nie wynika to z chemicznych właściwości płynu. Cudowne właściwości wody związane są objawieniami Maryjnymi, do których doszło w Lourdes w XIX wieku.
Woda z Lourdes. Fot. Depositphotos
Historia objawień i początek źródła
Wszystko zaczęło się 25 lutego 1858 roku, kiedy to święta Bernadetta Soubirous, wizjonerka i późniejsza święta Kościoła katolickiego, usłyszała od Matki Bożej: „Idź, napij się i umyj w źródle”. Posłuszna temu wezwaniu, odkryła niewielkie źródło w Grocie Massabielle. Od tego momentu miejsce to stało się celem pielgrzymek z całego świata.
Charakterystyka wody z Lourdes
Woda wypływająca ze źródła w Lourdes jest zwykłą wodą, lekko wapienną, podobną do tej z pobliskich źródeł. Jest ona niezależna od rzeki Gave de Pau, przepływającej przez miasto Lourdes. Specjalne kanały transportują wodę do zbiorników, z których zasila ona fontanny oraz baseny w sanktuarium - informuje ACI Prensa.
Gest wodny. Nowy rytuał po pandemii COVID-19
Jak podaje portal, wierni przybywający do Lourdes mogą wykonać gest, polegający na umyciu twarzy, rąk oraz wypiciu wody. Praktyka ta, zmodyfikowana po pandemii COVID-19, zastąpiła tradycyjne zanurzania w basenach.
Cuda i uzdrowienia w Lourdes
Przez lata w Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes zanotowano tysiące przypadków cudownych uzdrowień. Kościół katolicki oficjalnie uznał 71 z nich za nadprzyrodzone. Wiele osób, przybywających do Lourdes z nadzieją, doświadcza duchowej przemiany i wewnętrznego spokoju.
Woda dostępna dla wszystkich
Woda z Lourdes jest dostępna bezpłatnie przy fontannach na terenie sanktuarium. Pielgrzymi mogą ją pić, obmywać się nią lub zabierać do swoich domów. Zgodnie z zaleceniami sanktuarium, nie może być ona sprzedawana, co podkreśla jej sakralny charakter - podaje portal ACI Prensa.
Lourdes. Miejsce wiary i cudów
Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes pozostaje jednym z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych na świecie. Historia świętej Bernadetty i objawień Matki Bożej sprawia, że miejsce to emanuje nadzieją i wiarą w Boże miłosierdzie. Woda z Lourdes, choć zwykła w swoim składzie, dla wielu stanowi źródło niezwykłej łaski.
Źródło: ACI Prensa / pk
Skomentuj artykuł