Dzień Świętości Życia to okazja do podjęcia duchowej adopcji

4 miesiące temu
KAI /kb

Co roku, 25 marca obchodzony jest Dzień Świętości Życia. W tym roku ze względu na sytuację epidemiczną nie odbędą się uroczystości z licznym udziałem wiernych, ani też uliczne marsze i modlitwy. 

Jak co roku można jednak podjąć duchową adopcję dziecka poczętego. Tym razem - częściej niż dotychczas - można włączyć się w dzieło nie tylko podczas specjalnie przygotowanego nabożeństwa, ale także w zaciszu własnego mieszkania. Na czym polega duchowa adopcja? To dziewięć miesięcy codziennej modlitwy w intencji nieznanego nam, poczętego dziecka, którego życie jest zagrożone. Do Dzieła Duchowej Adopcji można się przyłączyć w dowolnym momencie, jednak zwyczajowo najczęściej rozpoczyna się ją właśnie 25 marca, w uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

Taka wielomiesięczna modlitwa jest zarazem osobistym wypełnieniem Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz pomoc dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji. Modlitwę może podjąć każdy, kto jest czuje wewnętrzną potrzebę przyczynienia się do tego dzieła obrony życia.

Do podjęcia duchowej adopcji zachęca m.in. szczecińska Fundacja Małych Stópek.

Jak czytamy na stronie fundacji, osoba podejmująca się tego zobowiązania każdego dnia odmawia jedną dziesiątkę różańca z rozważaniem tajemnicy życia Jezusa i Maryi oraz specjalną modlitwę w intencji duchowo adoptowanego dziecka. Do modlitwy można również dołączyć dobrowolne postanowienie, np: post, jałmużnę, uczynek miłosierdzia.

"Wydarzenia minionego roku pokazały, że walka o nienarodzone życie wciąż trwa i potrzeba ogromnej mobilizacji wielu serc i sumień, aby w naszym kraju niewinne życie już nigdy nie było zagrożone" - czytamy na stronie Fundacji.

"Stając się Duchowym Rodzicem i odmawiając codzienną modlitwę w intencji nienarodzonego dziecka, każdego dnia możemy się przyczynić do odmienienia czyichś losów, albowiem jako katolicy głęboko wierzymy w moc modlitwy - przekonuje Fundacja Małych Stópek. "Oprócz tego codziennie przez 9 miesięcy, przynajmniej raz w ciągu dnia w trakcie modlitwy Duchowej Adopcji kierujemy swoje myśli w stronę dziecka, którego życie jest zagrożone, a na którym nam zależy" - dodają promotorzy przedsięwzięcia.

Złożenie przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego nie jest skomplikowane. Można do niego przystąpić indywidualnie, a można również we wspólnocie. Organizatorzy akcji tłumaczą, że najważniejsze, aby zrobić to szczerze, z myślą o nienarodzonych i z pragnieniem wytrwania do końca.

Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy. W roku 1987 zostało przeniesione do Polski. Ludzie nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami od ponad 30 lat przyrzekają modlić się codziennie przez okres 9 miesięcy w intencji ocalenia nieznanego im, nienarodzonego życia. Modlitwa cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie od 1992 r. kiedy św. Papież Jan Paweł II ogłosił 25 marca Dniem Świętości Życia.

Więcej informacji o duchowej adopcji m.in. na stronie: https://www.adoptujzycie.pl/

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Michał Rożek
41,94 zł
59,90 zł

Wyjatkowy przewodnik po Krakowie

Kraków to miasto, które od wieków przyciąga i urzeka tłumy turystów. Liczba odwiedzających w ostatnich latach sięga nawet czternastu milionów. Nic w tym dziwnego. Każdy zakątek stolicy Małopolski ma w sobie...

Skomentuj artykuł

Dzień Świętości Życia to okazja do podjęcia duchowej adopcji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.