"Dzienniczek" św. s. Faustyny na Lednicy 2012

"Dzienniczek" św. s. Faustyny na Lednicy 2012
(źr. wikipedia.pl)
KAI / wm

Wspólna modlitwa, taniec, śpiew i iskra Miłosierdzia Bożego wysłana w świat będą współtworzyć tegoroczne lednickie spotkanie młodych 2 czerwca. Każdy z uczestników czuwania otrzyma też fragmenty "Dzienniczka" św. s. Faustyny i książkę o nawróceniu biznesmena Romana Kluski.

- W tym roku spotkamy się pod hasłem "Miłość cię znajdzie", są to słowa zaczerpnięte z "Dzienniczka" św. s. Faustyny - mówi o. Jan Góra OP. Jak dodaje pomysłodawca spotkań kednickich, w tym roku podczas czuwania przy Bramie Rybie młodzi zanurzą się w Bożym Miłosierdziu.

DEON.PL POLECA- Pragniemy zapoznać się z fragmentami "Dzienniczka" św. Faustyny i odkrywać głębię Bożego Miłosierdzia - podkreśla o. Góra.

Nowością tegorocznego spotkania lednickiego będzie jutrznia sprawowana przez abp. Józefa Kowalczyka, prymasa Polski w katedrze gnieźnieńskiej. - Jutrznia rozpocznie się o godz. 10 przy relikwiach św. Wojciecha, a później młodzi wyruszą na Lednicę z relikwiami patrona Polski - dodaje pomysłodawca spotkań.
Prymas Polski spotka się z młodymi także pod Bramą III Tysiąclecia. Będzie przewodniczyć Mszy św. koncelebrowanej, podczas której homilię wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Podczas czuwania na polach lednickich obecne będą siostry Miłosierdzia z Łagiewnik i siostry Jezusa Miłosiernego, zgromadzenia założonego przez bł. ks. Michała Sopoćko. - Siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia przywiozą ze sobą specjalnie na lednickie spotkanie obrączkę św. s. Faustyny - podkreśla o. Góra.

Na czerwcowe spotkanie młodzi skupieni w duszpasterstwie namalują kilkudziesięciometrowy obraz Jezusa Miłosiernego, który stanie na Polach Lednickich.

Młodzi w tym roku spotkają się na polach lednickich już po raz szesnasty.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

"Dzienniczek" św. s. Faustyny na Lednicy 2012
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.