Dziś II Dzień Modlitwy za papieża Benedykta XVI

Dziś II Dzień Modlitwy za papieża Benedykta XVI
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)
6 lat temu
KAI / ptt

Od 7.00 do 20.00 trwa dziś II Dzień Modlitwy za Benedykta z Benedyktem. Przypada on w drugą rocznicę zakończenia pontyfikatu papieża seniora Benedykta XVI. Pierwszy taki Dzień obchodzono przed rokiem.

- Zostaliśmy poproszeni przez niego - pielgrzyma pozostającego w ostatnim etapie ziemskiego życia - o pozostanie zjednoczonymi na modlitwie. Tego dnia dzieje się jeszcze więcej: nasz papież Benedykt na pewno czuje nasz wielki szacunek do niego, nieskończoną wdzięczność, modlitwę w jego intencji, a w konsekwencji za Kościół i ludzkość - tłumaczą organizatorzy Dnia z portalu internetowego La Vigna del Signore (Winnica Pańska).

Ponieważ przed rokiem "wielu chętnych zgłosiło swój udział na całym świecie; również w wielu kościołach zorganizowano wspólne modlitwy", dziś trwa taki sam Dzień Modlitwy według zeszłorocznego schematu: o 7.00 rano Msza św., w ciągu dnia wszystkie części Liturgii Godzin, w południe Anioł Pański, o 16.00 różaniec, a o 20.00 dziękczynne Te Deum o godzinie zakończenia pontyfikatu Benedykta XVI w 2013 r.

Na stronie http:// lavignadelsignore.wix.com/giornataperbenedetto, w zakładce "I libretti per la preghiera" można znaleźć (także w języku polskim) modlitwy oparte na przemówieniach Benedykta XVI, których można użyć według własnych potrzeb.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziś II Dzień Modlitwy za papieża Benedykta XVI
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.