Dziś Koronka na ulicach i placach miasta

Dziś Koronka na ulicach i placach miasta
KAI / pz

Dziś o godz. 15.00, w dniu 5. rocznicy beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, w Stolicy Podlasia już po raz piąty białostoczanie będą modlić się koronką do Bożego Miłosierdzia. Akcję objął patronatem bp Henryk Ciereszko.

Punktualnie o godz. 15.00 na czterdziestu pięciu białostockich ulicach, placach i skrzyżowaniach staną osoby z tablicami informującymi o akcji, zachęcając przechodniów do udziału we wspólnej modlitwie słowami Koronki do Miłosierdzia Bożego. W tym samym czasie Koronka do Bożego Miłosierdzia odmawiana będzie w kilkudziesięciu miastach Polski i wielu krajach świata.

Organizatorem akcji w Białymstoku jest Stowarzyszenie Czcicieli Miłosierdzia Bożego im. bł. ks. Michała Sopoćki. W dotychczasowych czterech edycjach ta modlitewna akcja gromadziła na białostockich ulicach i skrzyżowaniach wiele osób, które zatrzymywały się na chwilę, aby w zgiełku dnia oddać cześć Bogu.

Szczegółowy wykaz miejsc, w których odmawiana będzie Koronka można znaleźć w serwisie internetowym archidiecezji białostockiej www.archibial.pl.

Główne uroczystości rocznicowe beatyfikacji ks. Michała Sopoćki odbędą się 29 września w białostockim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Mszy św. o godz. 15.00 przewodniczył będzie abp Edward Ozorowski, metropolita białostocki.

DEON.PL POLECA

Modlitwa "Koronka na ulicach miast świata" to inicjatywa, która zrodziła się po beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, spowiednika i kontynuatora misji św. Faustyny, która odbyła się 28 września 2008 r. w Białymstoku. Po raz pierwszy akcja została przeprowadzona w Łodzi, a dziś obejmuje już blisko 50 polskich miast i mniejszych miejscowości i wychodzi poza granice Polski. W tym roku organizatorami akcji są Polska, Haiti i po raz pierwszy Litwa.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziś Koronka na ulicach i placach miasta
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.