Dziś Lednica Seniora. Już po raz dziewiąty

Dziś Lednica Seniora. Już po raz dziewiąty
(fot. lednica2000.pl)
KAI / pz

Już po raz dziewiąty, w pierwszą sobotę września na Polach Lednickich k. Gniezna odbędzie się Lednica seniora. Spotkaniu przyświeca hasło czerwcowego apelu młodych "Miłość Cię znajdzie".

Spotkanie adresowane jest przede wszystkim do osób starszych, faktycznie jednak uczestniczą w nim ludzie w różnym wieku, dziadkowie bowiem często zabierają z sobą wnuki, a niekiedy także dorosłe dzieci.

DEON.PL POLECA
"Lednica nie jest tylko dla młodzieży, jest dla wszystkich młodych duchem! To dla starszych pokoleń powstało to spotkanie. W końcu im młodzież zawdzięcza wychowanie i wolność zgromadzeń" - piszą w zaproszeniu organizatorzy.

Seniorzy, podobnie jak młodzież w czerwcu, będą uczestniczyć w Mszy św., adorować Najświętszy Sakrament i wybiorą Chrystusa w symbolicznym akcie przejścia przez Bramę Rybę. Podczas wspólnej modlitwy towarzyszyć im będzie hasło "Miłość Cię znajdzie" zaczerpnięte z "Dzienniczka" św. siostry Faustyny.

Sobotnie spotkanie potrwa ok. 6 godzin. Co roku bierze w nim udział blisko 5 tys. seniorów, którzy tańczą i śpiewają równie żywiołowo jak młodzi uczestnicy spotkań na Lednicy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Dziś Lednica Seniora. Już po raz dziewiąty
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.