Trwa pogrzeb ks. Artura Godnarskiego. Mszę celebruje abp. Grzegorz Ryś

Trwa pogrzeb ks. Artura Godnarskiego. Mszę celebruje abp. Grzegorz Ryś
(fot. youtube.com)
3 miesiące temu

Uroczystości pogrzebowe ks. Godnarskiego rozpoczęły się w piątek 22 stycznia o godz. 12.00 Mszą św. w kościele parafialnym pw. św. Michała Archanioła w Nowej Soli (ul. Kościelna 2). Po niej nastąpi złożenie ciała do grobu na cmentarzu w pobliskim Otyniu.

Transmisja z uroczystości pogrzebowych dostępna jest za pośrednictwem Radia Profeto.

Ks. Artur Godnarski był sekretarzem Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji, koordynatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej Przystanek Jezus i pasterzem Wspólnoty św. Tymoteusza. Był zarażony koronawirusem i od kilku tygodni w ciężkim stanie przebywał w szpitalu. Kilka miesięcy wcześniej miał przeszczep nerki i z tego powodu miał obniżoną odporność. Zmarł 18 stycznia w 52. roku życia i 27. roku kapłaństwa.

„Prosimy Was, pomódlcie się za Niego, Jego bliskich i zachowajcie w sercu serdeczne wspomnienie Człowieka, który całe życie oddał dziełu Nowej Ewangelizacji! Arturze... Odpoczywaj w pokoju!” – napisano na facebookowym profilu Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji.

Z kolei przyjaciele ks. Artura z Przystanku Jezus napisali: „Patrząc na jego życie i to, co każdy z nas mu zawdzięcza, oraz wierząc w zmartwychwstanie – nie rozpaczajmy – pamiętając, że kiedyś spotkamy się na innym przystanku – twarzą w twarz z Tym, do którego ks. Artur nas prowadził i którego uczył nas kochać i naśladować. Uwielbiajmy dobrego Boga, który dał nam tak wspaniałego Brata i Przyjaciela”.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Dariusz Piórkowski SJ
20,94 zł
29,90 zł

Wystarczy chcieć!

Można odnieść wrażenie, że modlitwa jest trudną sztuką − ale to nieprawda. Czasami za szybko się poddajemy i zniechęcamy, zapominając, że tak naprawdę nie potrzebujemy wiele, żeby spotkać się z Bogiem. Jak więc...

Skomentuj artykuł

Trwa pogrzeb ks. Artura Godnarskiego. Mszę celebruje abp. Grzegorz Ryś
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.