Dziś w Bydgoszczy 4. „Noc Świętych”

Sylwetki św. Augustyna, bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz siostry Emilii Engel z Ruchu Szensztackiego zaprezentowane zostaną podczas „Nocy Świętych”, która odbędzie się 31 października w Bydgoszczy. Do przeżywania świętości na co dzień wiernych zachęcać będą członkowie ruchów i stowarzyszeń.

Wspólne świętowanie wigilii uroczystości Wszystkich Świętych rozpocznie się od Mszy w bydgoskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła. – Świętość to pewna droga do doskonałości. Do wierności swoim ideałom, które wypływają również z Ewangelii. Świat promuje przeciętność, by nie wymagać zbyt wiele od siebie. Świętość jest dotarciem do naszych najlepszych, najgłębszych pokładów dobroci. Trzeba je konsekwentnie realizować z Bożą pomocą – powiedział ks. Dariusz Białkowski.

DEON.PL POLECADiecezjalny duszpasterz młodzieży dodał, że "Noc Świętych" ma być alternatywą „dla wchodzącego coraz bardziej w polską kulturę Halloween”. – Chcemy podczas „Nocy Świętych” oddać chwałę tym wszystkim, którzy przez swoje dobre życie osiągnęli już niebo i są dla nas wzorem. Pokazujemy, że świętość jest możliwa w każdym czasie i na różnych drogach. W św. Augustynie ujmuje to, jak potrafił się przemienić. Błogosławiony Jerzy Popiełuszko pokazał natomiast, że wierność może kosztować – stwierdził ks. Białkowski.

Po Eucharystii przyjdzie czas na bogate w treści prezentacje multimedialne i słowne poszczególnych postaci. Zostały one przygotowane m.in. przez młodzież z Bydgoszczy i Łabiszyna. – Przypomnijmy sobie chociażby Jana Pawła II. On pokazywał nam poprzez liczne beatyfikacje czy kanonizacje, że każdy jest powołany do świętości. To wspaniała przygoda dla każdego, kto poważnie traktuje swoje życie. Prezentujemy sylwetkę siostry Emilii Engel, która bezgranicznie zawierzyła Bogu – powiedziała siostra Adriana Majnusz z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi.

Tomasz Kamiński z Duszpasterstwa Akademickiego „Kana” uważa, że świętość jest dzisiaj wielkim wyzwaniem, które należy nieustannie podejmować. – Całe to przedsięwzięcie ma pokazać, że były osoby, które potrafiły porzucić przyziemności tego świata i skupić się na tym, co jest bardzo istotne, co prowadzi ku wyższym celom. Pokazujemy konkretne postaci, które postępowały w ten sposób i którym się udało – dodał.

„Noc Świętych” zostanie zorganizowana w diecezji bydgoskiej po raz czwarty. Początek spotkania o godz. 19.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziś w Bydgoszczy 4. „Noc Świętych”
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.