Dziwisz: Pokażcie światu młodą twarz Kościoła!

Dziwisz: Pokażcie światu młodą twarz Kościoła!
(fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0)
6 lat temu
KAI / ptsj

"Stanowicie żywą i dynamiczną cząstkę Kościoła Krakowskiego - ludu Bożego, który gromadzi się w świątyniach na modlitwę, na słuchanie słowa Bożego i sprawowanie Eucharystii" - mówił w homilii w Sanktuarium św. Jana Pawła II kard. Stanisław Dziwisz.

Metropolita krakowski przewodniczył uroczystej Mszy św. podczas Diecezjalnego Dnia Wspólnoty Służby Liturgicznej i Ruchu " Światło-Życie", który odbył się w sobotę.

Kard. Stanisław Dziwisz podkreślił, że służenie wiernym zebranym w świątyni to wielki przywilej, który łączy się z odpowiedzialnością. "Macie się starać, by mieć czyste serca. Macie się starać, by dawać przykład pobożności, sumienności, pracowitości, koleżeństwa, uprzejmości, dobroci" - powiedział.

Purpurat dodał, że do takiej postawy zachęcał zawsze twórca Ruchu Światło-Życie, ks. Franciszek Blachnicki. "On wiedział, że o własnych siłach młody człowiek niewiele dokona, dlatego chciał, by młodzi ludzie przeżywali swoją wiarę we wspólnotach, w których mogą się formować duchowo i dorastać do służby Kościołowi i społeczeństwu" - uzasadniał.

Metropolita krakowski zachęcił także młodych do czynnego włączania się w organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. "Trzeba uruchamiać wyobraźnię, jak wykorzystać tę szansę, by pogłębić osobistą wiarę, by pomagać innym w zbliżeniu się do Chrystusa i Jego Kościoła, by zmienić na lepsze nasze środowiska, w których żyjemy. Pokażcie światu młodą twarz Kościoła!" - apelował.

Odwołując się do czytań liturgicznych hierarcha wskazał, że wobec Chrystusa trzeba było zawsze się opowiedzieć - jedni szli za Nim i pokładali w Nim całą nadzieję, zaś dla drugich stawał się znienawidzonym znakiem sprzeciwu. Kardynał wskazał, że tylko ta pierwsza postawa umożliwia budowanie życia na miłości, która jest fundamentem wszystkiego. "Miłość nie polega na wypowiadaniu nawet najpiękniejszych słów. Miłość musi się wyrazić w naszej postawie, w czynieniu dobra, w zachowywaniu Bożych przykazań, w trosce o bliźniego" - tłumaczył.

Na zakończenie kard. Dziwisz życzył zebranym radości i błogosławieństwa Nowonarodzonego Pana. Mszę św. w Sanktuarium św. Jana Pawła II koncelebrowali m. in. ks. prałat Franciszek Chowaniec - długoletni moderator diecezjalny Służby Liturgicznej i Ruchu Światło-Życie; ks. prałat Jan Kabziński, wikariusz biskupi i kustosz sanktuarium oraz ks. prof. Jan Machniak i ks. dr Stanisław Mieszczak SCJ.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Dziwisz: Pokażcie światu młodą twarz Kościoła!
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.