Spotkanie opłatkowe kard. Dziwisza

Spotkanie opłatkowe kard. Dziwisza
(fot. j@cek / iWoman / CC BY-NC-ND)
jms / ptsj

Tradycyjnie, w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia, ks. kard. Stanisław Dziwisz spotkał się z krakowskim duchowieństwem, aby podzielić się z nim opłatkiem.

Metropolita krakowski podziękował biskupom i prezbiterom za cały rok służby Bogu, Kościołowi i ludziom; "za każde wrzucone ziarno Bożego Słowa; za każde pojednanie człowieka z Bogiem; za każde spotkanie przy łóżku ludzi chorych i starszych; za każdą katechezę, zwłaszcza tę, która nie była łatwa".

DEON.PL POLECA"Tym, którzy nie raz poświęcali wolny czas dzieciom i młodzieży, zabiegając o sprawy administracyjne i materialne parafii, i tym, którzy dźwiganiem krzyża choroby wypraszali Bożą obecność, dziękuję ze szczerego serca" - mówił pasterz archidiecezji.

Metropolita podkreślił, że trudno byłoby sobie wyobrazić życie Kościoła krakowskiego bez osób konsekrowanych.

"Wnoszą znaczący wkład w naszą wspólną posługę na różnych polach: w duszpasterstwie, w dziedzinie nauki, kultury i szkolnictwa, w dziełach charytatywnych. Osoby konsekrowane ubogacają życie całego społeczeństwa nie tylko przez to, co robią, ale kim są. Oby ten Rok zaowocował nowymi powołaniami do służby Bożej na drodze rad ewangelicznych" - winszował.

Ksiądz Kardynał życzył wszystkim obecnym, aby w kolejnym roku wytrwali przede wszystkim w miłości Boga i bliźniego.

W imieniu krakowskiego duchowieństwa świąteczne życzenia złożył bp Jan Szkodoń.

"Modlimy się, by Ksiądz Kardynał i dla nas kapłanów, i dla całego Ludu, Ojczyzny i Kościoła oświecał drogi do Betlejem. Przeżywamy tajemnicę Emmanuela - Pana z nami. Ksiądz Kardynał ma prawo liczyć na nas i niech liczy" - powiedział biskup pomocniczy.

W tym dniu ordynariusz archidiecezji krakowskiej również spotkał się z siostrami zakonnymi.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Spotkanie opłatkowe kard. Dziwisza
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.