Episkopat o potrzebie ochrony zatrudnienia

Radio Watykańskie / drr

Więcej gwarancji dla zatrudnienia postulują biskupi Portugalii. W związku z kryzysem, którego doświadcza ten kraj, rada stała episkopatu wydała specjalną notę duszpasterską poświęconą temu zagadnieniu. Nosi ona znamienny tytuł "Kryzys, rozeznanie i zobowiązanie".

Biskupi zwracają uwagę na podstawową rolę pracy jako czynnika przetrwania i wyrazu godności człowieka. Dlatego niezbędne jest zapewnienie jej gwarancji, przy koniecznej "większej kreatywności i solidarności". W dokumencie wskazuje się na niewydolność ekonomiczną Portugalii z bezrobociem sięgającym 13 proc. oraz słabym i niestabilnym wzrostem gospodarczym, przekładającym się na nierówności społeczne. Biskupi wskazują w tym kontekście na doniosłość wsparcia dla rodziny oraz dla prywatnych instytucji solidarności społecznej.

Notę portugalskiego episkopatu kończy nawiązanie do zbliżających się świąt. Biskupi życzą, aby Boże Narodzenie było okazją do świadczenia konkretnego wsparcia potrzebującym. - Niech to, co w tym czasie okazuje się bałwochwalstwem zysku, ostentacją i konsumpcjonizmem, przekształci się w skromny styl życia, w którym dzielenie staje się zasadą działania, a nie wyjątkiem zastrzeżonym dla nielicznych hojnych - czytamy w przesłaniu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Portugalii.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Episkopat o potrzebie ochrony zatrudnienia
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.