Episkopat Ukrainy przeciwko błogosławieniu par homoseksualnych

Episkopat Ukrainy przeciwko błogosławieniu par homoseksualnych
(fot. flickr.com/photos/episkopatnews)
KAI / jb

Episkopat Ukrainy opublikował oświadczenie, w którym sprzeciwia się błogosławieniu przez Kościół katolicki par homoseksualnych. Odezwa jest odpowiedzią na coraz częstsze wypowiedzi biskupów niemieckich na temat możliwości błogosławienia "małżeństw" gejowskich.

Odnoszą się w niej do tradycyjnego nauczania Kościoła zawartego w obowiązującym aktualnie Katechizmie Kościoła Katolickiego, Deklaracji o niektórych zagadnieniach etyki seksualnej „Persona humana” z 1975 r. oraz nauczania papieskiego.

Biskupi ukraińscy nie negują szacunku dla osób homoseksualnych, którym ich zdaniem należy się opieka duszpasterska, pomoc duchowa, a w razie potrzeby także psychologiczna. Jednocześnie episkopat Ukrainy wezwał wiernych do modlitwy za Kościół niemiecki i jego hierarchię, która - jak wyraża to odezwa - „znajduje się pod silną presją ideologiczną”, aby sprostał trudnościom i bezkompromisowo bronił wiary katolickiej.

Źródło: KAI / jb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
James Martin SJ

Nie jest to przewodnik, który umożliwi zrozumienie wszystkiego o wszystkim.Pokazuje on raczej, jak odnaleźć Boga w każdym wymiarze swojego życia.

  • Skąd mam wiedzieć, co powinienem w życiu robić?
  • Skąd mam wiedzieć, kim być w życiu?
  • ...

Skomentuj artykuł

Episkopat Ukrainy przeciwko błogosławieniu par homoseksualnych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.