Episkopat USA ostrzega: musimy przyznać, że diabeł istnieje i jest aktywny

Episkopat USA ostrzega: musimy przyznać, że diabeł istnieje i jest aktywny
(fot. depositphotos.com)
2 lata temu
KAI / df

Amerykańscy biskupi zachęcają do zgłębiania papieskiego nauczania o diable. Staraniem episkopatu USA ukazał się wybór tekstów Franciszka na ten temat.

Biskupi przypominają, że papież potwierdza realne istnienie diabła, ale do tego się nie ogranicza. Wskazuje też bowiem, jak żyć zgodnie z Bożym prawem i walczyć ze złem w nas i świecie, pamiętając, że to Jezus Chrystus jest Panem.

15 tajemnic, które Maryja miała złożyć każdemu, kto odmawia różaniec >>

"To bardzo ważna książka" - podkreśla bp Michale Burbidge, dyrektor biura ds. komunikacji w konferencji episkopatu USA. "Franciszek uczy nas bowiem, jak korzystać z przemożnej broni przeciw szatanowi, takiej jak Słowo Boże, adoracja Najświętszego Sakramentu, post, modlitwa, uciekanie się pod wstawiennictwo Maryi poprzez różaniec" - wylicza amerykański biskup. "Musimy przyznać, że diabeł istnieje i jest aktywny. Możemy się jednak przed nim bronić mocą Jezusa Chrystusa" - dodaje bp Burbidge.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Roberto Allegri
17,43 zł
24,90 zł

Największa tajemnica Ojca Pio

Pragnął wieść spokojne życie zakonnika, sprawować mszę świętą, posługiwać w konfesjonale… Bóg przeznaczył mu jednak dodatkową, wyjątkowo trudną misję.

Jestem zanurzony w oceanie ognia. To rozdarcie, które ciągle krwawi. Wydaje mi...

Skomentuj artykuł

Episkopat USA ostrzega: musimy przyznać, że diabeł istnieje i jest aktywny
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.