Episkopat zaapelował do Senatu o obronę życia nienarodzonych

Episkopat zaapelował do Senatu o obronę życia nienarodzonych
Fot. depositphotos.com
KAI / kb

Episkopat katolicki Stanów Zjednoczonych zaapelował o odrzucenie przyjętej w czwartek przez Izbę Reprezentantów decyzji uchylającej tzw. poprawkę Hyde'a.

Eliminacja tych przepisów zmusiłaby podatników do płacenia za aborcję na życzenie, a także świadczeniodawców i pracowników służby zdrowia do przeprowadzania aborcji i skierowywania na nią wbrew swojemu sumieniu. Ponadto zmuszałaby pracodawców i ubezpieczycieli do pokrywania kosztów aborcji.

Kardynał Timothy M. Dolan z Nowego Jorku, przewodniczący Komisji Wolności Religijnej Konferencji Biskupów Katolickich USA (USCCB) oraz arcybiskup Joseph F. Naumann z Kansas City w stanie Kansas, przewodniczący Komisji Działań w Obronie Życia USCCB, stwierdzili, że Izba Reprezentantów zagłosowała w sposób całkowicie niezgodny z wolą narodu amerykańskiego, który w przeważającej większości sprzeciwia się aborcji finansowanej z podatków.

Poprawka Hyde uratowała co najmniej 2,4 miliona istnień ludzkich od czasu jej uchwalenia. Krytykują oni również usunięcie klauzuli sumienia w odniesieniu do pracowników służby zdrowia i placówek, które chcą leczyć i ratować życie, a nie je odbierać.

„Finansowanie niszczenia niewinnych, nienarodzonych istnień ludzkich i zmuszanie ludzi do zabijania wbrew ich sumieniu jest poważnym nadużyciem praw człowieka. Wzywamy Senat do naprawienia tego zła, a Kongres do ostatecznego uchwalenia ustaw o środkach, które w pełni wspierają i chronią ludzką godność, oraz najbardziej bezbronnych wśród nas” – napisali amerykańscy biskupi.

Do 9 sierpnia 2021 r. wpisując kod IGNACYD otrzymasz rabat do 40 proc. na książki z duchowości ignacjańskiej.

Źródło: KAI / kb

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Jan Hojnowski SCJ
20,00 zł
25,00 zł

Od ilości i jakości rodzin zależy wielkość i trwałość poszczególnych narodów. Dzieje naszego narodu, jego upadki i wzloty, są tego wymowną ilustracją. (Fragment wstępu)

Wobec patalogicznych zjawisk zachodzących w naszym narodzie, wśród których Autor wymienia...

Skomentuj artykuł

Episkopat zaapelował do Senatu o obronę życia nienarodzonych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.