Europejski rok Kościołów na rzecz emigracji

Radio Watykańskie / L. Woroniecki SAC

Konferencja Biskupów Europy ustanowiła obecny rok „Europejskim rokiem Kościołów na rzecz emigracji”. I właśnie przybyszom i ich prawom poświęcone jest wielkopostne przesłanie Rady Kościołów Chrześcijańskich Francji. Prezentuje ono wspólne stanowisko chrześcijan – katolików, protestantów, anglikanów, prawosławnych, Ormian i innych, w kwestiach politycznych i społecznych dotyczących migrantów.

Jeśli Europa jest uprzywilejowanym miejscem emigracji, Francja jest z pewnością krajem „wybieranym” bardzo często. Rada Kościołów Chrześcijańskich Francji chce pokazać, że wobec narastających problemów imigrantów we Francji, chrześcijanie widzą te problemy i nie są wobec nich obojętni. Temat we Francji jest niezwykle delikatny. Istnieją w społeczeństwie francuskim poważne obawy przed konfliktami kulturowymi i religijnymi. Istnieje również problem słabej asymilacji imigrantów z ludnością miejscową.

Komunikat zatytułowany „Wyzwania migracji” podkreśla konieczność zapewnienia imigrantom ich godności, praw i możliwości wypowiadania się.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Europejski rok Kościołów na rzecz emigracji
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.