Ewangelicki duchowny rozdaje biblijne opaski

9 lat temu
KAI / drr

- Jedni na scenach palą Słowo Boże i nic im za to nie jest, a my chrześcijanie, nie wstydząc się, mocno manifestujmy miłość do Jezusa i Słowa Bożego. Głośmy Ewangelię - zachęca ksiądz.

W minionych latach ks. Byrt rozdał kilka tysięcy takich różnokolorowych opasek oraz specjalnych nalepek na samochody. - Rozesłaliśmy do kilku tysięcy kierowców w Polsce nalepki ze Słowem Bożym z informacją, że jeśli przylepią je na samochód, to będzie ich to zobowiązywało do godnego, chrześcijańskiego zachowywania się na jezdni. Rozdaliśmy też kilkaset koszulek z biblijnymi cytatami. Teraz po raz kolejny proponujemy opaskę silikonową na rękę ze Słowem Bożym. W ten sposób chcemy dalej i jeszcze mocniej popularyzować Słowo Boże wśród ludzi - wyjaśnia pomysłodawca akcji w rozmowie z KAI.

Na niektórych opaskach znalazł się cytat z Księgi Rodzaju: "Jam jest z Tobą i będą Cię strzegł dokądkolwiek pójdziesz", na innych są słowa błogosławieństwa z Księgi Liczb: "Niech ci błogosławi Pan i niech cię strzeże", oraz z Psalmu 91: "Aniołom swoim polecił, aby cię strzegli na wszystkich drogach twoich".

Ks. Byrt zachęca wszystkich, bez względu na wyznanie, do tej nowoczesnej formy apostolstwa. - To naturalnie zobowiązuje do godnego reprezentowania Jezusa. Słowo Boże trzeba zwiastować w różnorodny sposób, opierając się i na najnowszych modnych trendach - dodaje.

Opaski można odebrać w parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu lub poprzez kontakt mailowy pod adresem salmopol@wp.pl

Ks. Byrt zrealizował już wiele swoich nietuzinkowych pomysłów. Zasłynął m.in. z budowy ołtarza europejskiego w Beskidzie Śląskim, przy którym odbywają się nabożeństwa ekumeniczne o pomyślność Europy. Duchowny organizował kolonie dla biednych dzieci.

Doprowadził do tego, że na jednym z autobusów umieszczono slogan "Wierzysz w Boga? Nie jesteś sam!", co było odpowiedzią na ateistyczne prowokacje na całym świecie. Zapraszał m.in. na wypoczynek dzieci z okolic Czarnobyla, gościł cudzoziemców, którzy za darmo uczyli dzieci angielskiego, namawia co roku do pożyczania nart w okresie zimowym. Kilka lat temu na Białym Krzyżu, między Szczyrkiem a Wisłą, ustawił kamienne tablice z wykutym w nich dekalogiem.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Ewangelicki duchowny rozdaje biblijne opaski
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.