Ewangelicy w USA: nasz papież Franciszek

Ewangelicy w USA: nasz papież Franciszek
(fot. christianitytoday.com/ct/2013/june/our-francis-too.html)
KAI / mh

"Także nasz Franciszek" - taki tytuł nosi artykuł o papieżu opublikowany na łamach miesięcznika "Christianity Today", popularnego czasopisma ewangelików w USA. Założył je w 1956 r. słynny kaznodzieja Billy Graham, zwany papieżem amerykańskiego ewangelicyzmu.

Pastor Timothy George we wspomnianym artykule chwali Franciszka za jego prostotę i zerwanie z papieską pompą. Wyjaśnia też, że zbliżenie między katolikami i ewangelikami w USA jest faktem, będącym po części rezultatem wspólnej walki w obronie życia i przypomina zdecydowane stanowisko w tej sprawie kard. Jorge Bergoglio. Wybór przez niego po wyborze na papieża imienia Franciszek zdaje się wskazywać - według pastora - wolę jednoznacznej ewangelizacji na wzór św. Franciszka z Asyżu, który w tym celu udał się nawet do sułtana.

DEON.PL POLECA
Po "wyzwolicielu" Janie Pawle II i "profesorze" Benedykcie XVI, Franciszek jest "pasterzem" - twierdzi George. Swój artykuł kończy słowami: "Nie zapominając o dzielących nas różnicach, dziś bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy wezwani do wspólnej pracy dla sprawy Chrystusa w rozbitym świecie".

- Ewangelik publicznie chwalący biskupa Rzymu w najchętniej czytanym przez swą wspólnotę piśmie nie jest czymś zwyczajnym. Tym bardziej w USA, gdzie ewangelicki antykatolicyzm naznaczył historię kraju - komentuje francuskie pismo katolickie "La Vie".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewangelicy w USA: nasz papież Franciszek
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.