Ewangelizacja Bieszczad to świadectwo jedności

Ewangelizacja Bieszczad to świadectwo jedności
Leksykon drewnianej architektury sakralnej (fot. DEON.pl/foto-bieszczady.pl)
9 lat temu
KAI / ad

Wakacyjna Ewangelizacja Bieszczadów (WEB) "Bieszczady dla Jezusa" jest inicjatywą wszystkich, którym zależy na jakości naszego chrześcijaństwa - napisał abp Józef Michalik w specjalnym liście na temat tej inicjatywy. Tradycyjna już akcja ewangelizacyjna nad Soliną rozpocznie się w najbliższy piątek 15 lipca.

"Organizatorzy - Katolickie Stowarzyszenie UNUM oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Jakuba Apostoła wraz z parafiami, ruchami i wspólnotami diecezjalnymi wspomaganymi także przez władze samorządowe z terenów Bieszczadzkich - dają świadectwo jedności i współpracy, co jest ważnym znakiem dla wielu ludzi" - napisał abp Józef Michalik.

"To wydarzenie ma wymiar nie tylko religijny, ale i społeczno-kulturalny. Uczy twórczego spędzania wolnego czasu i promuje wartości takie jak: trzeźwość, wolność od używek, kształtowanie postaw społecznych znoszących bariery między ludźmi" - zauważa metropolita przemyski.

WEB w tym roku potrwa od 15 do 24 lipca. Głównym miejscem aktywności młodych ewangelizatorów będzie Zalew Soliński, ale będzie ich można także spotkać na bieszczadzkich szlakach. W programie znajdą się również koncerty muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu zespołów Twoje Niebo i PANda Music.

W tym roku zaplanowano także Rodzinne Festyny Ewangelizacyjne - 17 lipca w Lesku i 23 lipca w Polańczyku. Odbędą się także rajdy szlakami bieszczadzkimi, rejsy ewangelizacyjne po Zalewie Solińskim, Droga Krzyżowa ulicami Polańczyka i nocne czuwanie modlitewne.

Co roku bieszczadzkiemu spotkaniu patronuje metropolita przemyski abp Józef Michalik.
W tym roku na zakończenie uroczystej Eucharystii przy ołtarzu polowym w Polańczyku przewodniczyć będzie bp Adam Szal.

Inicjatywę koordynuje Szkoła Nowej Ewangelizacji Św. Jakuba Apostoła.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Ewangelizacja Bieszczad to świadectwo jedności
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Ewangelizacja Bieszczad to świadectwo jedności
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.