Fatima: gwiazdy w spotach na stulecie objawień

Fatima: gwiazdy w spotach na stulecie objawień
(fot. shutterstock.com)
5 lat temu
KAI / kas

Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie rozpoczęło akcję przygotowania spotów radiowych z okazji przypadających na przyszły rok obchodów stulecia objawień maryjnych w tej miejscowości.

Jak dowiedziały się portugalskie media, wśród około 100 osób, które podzielą się swoim świadectwem dotyczącym wiary oraz przesłania płynącego z Fatimy, będą zarówno aktorzy, sportowcy, muzycy, jak też duchowni, działacze społeczni oraz politycy. W gronie uczestników akcji przeważać będą Portugalczycy.

Wśród celebrytów z tego iberyjskiego kraju, którzy dotychczas dzielili się publicznie swoimi świadectwami na temat wiary lub Fatimy, byli m.in. piłkarze Cristiano Ronaldo, Ricardo Quaresma oraz ich reprezentacyjny trener Fernando Santos, a także piosenkarki Mariza i Cuca Roseta. Prawdopodobnie pojawią się oni w spotach, które powstaną z myślą o stuleciu objawień maryjnych z 1917 r.

Szacuje się, że w 2017 r. w sanktuarium w Fatimie zorganizowanych zostanie ponad 150 różnego rodzaju imprez mających związek ze stuleciem objawień maryjnych. Kluczowym momentem obchodów będzie wizyta papieża Franciszka. Wydarzenie to powinno mieć miejsce 12 lub 13 maja.

Wśród imprez towarzyszących obchodom stulecia będą m.in. kongresy, kolokwia, wystawy, a także koncerty muzyczne. Jednym z oryginalnych projektów będzie mural online, na który składać się będą świadectwa osób z całego świata pielgrzymujących do Fatimy.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fatima: gwiazdy w spotach na stulecie objawień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.