Fatima: kard. Marto prosi o wyrozumiałość w związku z limitami na uroczystościach 13 października

Fatima: kard. Marto prosi o wyrozumiałość w związku z limitami na uroczystościach 13 października
(fot. depositphotos.com)
KAI / ml

Ordynariusz diecezji Leiria-Fatima kardynał Antonio Marto wezwał pielgrzymów do wyrozumiałości w związku z decyzją władz kościelnych ograniczających wstęp pielgrzymom na zaplanowane 13 października uroczystości upamiętnienia objawień z 1917 r. w Fatimie. Potwierdził, że maksymalnie wejdzie na teren tamtejszego sanktuarium zaledwie 6000 wiernych.

Hierarcha wyjaśnił, że obostrzenia są konieczne w związku z epidemią koronawirusa. Wezwał też wiernych do „odpowiedzialnej postawy” w sytuacji pojawienia się trudności w wejściu na teren sanktuarium 13 października.

W czwartek w komunikacie rektorat sanktuarium w Fatimie ogłosił limit wstępu, wyjaśniając, że decyzja ta zapadła wspólnie z władzami sanitarnymi Portugalii. - Przewidujemy, że na jednego pielgrzyma obecnego 13 października podczas uroczystości w Fatimie przypadnie 8 metrów kwadratowych - napisały w komunikacie władze portugalskiego sanktuarium.

Wprawdzie rząd Portugalii nie wysuwał żądań dotyczących limitów liczby uczestników obchodów 103. rocznicy zakończenia maryjnych objawień w Fatimie, ale rektorat sanktuarium wezwał w połowie września ministerstwo zdrowia do wspólnego wypracowania zasad organizacji tego wydarzenia.

Również prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa apelował do resortu zdrowia o „przeciwdziałanie możliwemu pojawieniu się równocześnie w Fatimie ponad 50 tys. pielgrzymów”. W piątek pochwalił on limity wprowadzone przez władze sanktuarium.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Fatima: kard. Marto prosi o wyrozumiałość w związku z limitami na uroczystościach 13 października
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.