Fatima: kard. Marto prosi o wyrozumiałość w związku z limitami na uroczystościach 13 października

Fatima: kard. Marto prosi o wyrozumiałość w związku z limitami na uroczystościach 13 października
(fot. depositphotos.com)
1 rok temu
KAI / ml

Ordynariusz diecezji Leiria-Fatima kardynał Antonio Marto wezwał pielgrzymów do wyrozumiałości w związku z decyzją władz kościelnych ograniczających wstęp pielgrzymom na zaplanowane 13 października uroczystości upamiętnienia objawień z 1917 r. w Fatimie. Potwierdził, że maksymalnie wejdzie na teren tamtejszego sanktuarium zaledwie 6000 wiernych.

Hierarcha wyjaśnił, że obostrzenia są konieczne w związku z epidemią koronawirusa. Wezwał też wiernych do „odpowiedzialnej postawy” w sytuacji pojawienia się trudności w wejściu na teren sanktuarium 13 października.

W czwartek w komunikacie rektorat sanktuarium w Fatimie ogłosił limit wstępu, wyjaśniając, że decyzja ta zapadła wspólnie z władzami sanitarnymi Portugalii. - Przewidujemy, że na jednego pielgrzyma obecnego 13 października podczas uroczystości w Fatimie przypadnie 8 metrów kwadratowych - napisały w komunikacie władze portugalskiego sanktuarium.

Wprawdzie rząd Portugalii nie wysuwał żądań dotyczących limitów liczby uczestników obchodów 103. rocznicy zakończenia maryjnych objawień w Fatimie, ale rektorat sanktuarium wezwał w połowie września ministerstwo zdrowia do wspólnego wypracowania zasad organizacji tego wydarzenia.

Również prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa apelował do resortu zdrowia o „przeciwdziałanie możliwemu pojawieniu się równocześnie w Fatimie ponad 50 tys. pielgrzymów”. W piątek pochwalił on limity wprowadzone przez władze sanktuarium.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Praca zbiorowa
3,43 zł
4,90 zł

Matko Fatimska, módl się za nami!

Objawienia fatimskie (13 maja-13 października 1917 roku) były przede wszystkim znakiem nadziei dla człowieka, który może pokładać ufność w Panu. Matka Boża zachęciła prostych pastuszków do modlitwy różańcowej, dającej...

Skomentuj artykuł

Fatima: kard. Marto prosi o wyrozumiałość w związku z limitami na uroczystościach 13 października
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.