Fatima: renowacja najstarszej pielgrzymującej figurki Matki Bożej

Fatima: renowacja najstarszej pielgrzymującej figurki Matki Bożej
(fot. © José Luiz Bernardes Ribeiro)
KAI / kk

Władze sanktuarium w Fatimie skierowały do renowacji najstarszą pielgrzymującą figurkę Matki Bożej z tego portugalskiego miejsca kultu. Jak poinformowano w komunikacie, prace związane z odnowieniem wizerunku maryjnego są prowadzone przez specjalistów ze Szkoły Sztuk, wchodzącej w skład Portugalskiego Uniwersytetu Katolickiego.

Carla Felizardo, przedstawicielka portugalskiej uczelni, wyjaśniła, że przed przystąpieniem do renowacji pochodzącej z 1947 r. figurki przeprowadzono szereg badań dotyczących materiałów z jakich została ona wykonana. - Dzięki temu udało się zidentyfikować pewne słabości drewnianej podstawy figury, które nie są widoczne gołym okiem - wyjaśniła Carla Felizardo.

Rzeczy, których nie wiedziałeś o objawieniach w Fatimie >>

Pierwsza pielgrzymkowa figura Matki Bożej Fatimskiej została wykonana przez Jose Ferreirę Thedima na podstawie informacji przekazanych mu przez siostrę Łucję dos Santos, najstarszą z trójki uczestników objawień z 1917 r. Wizerunek ten odwiedził łącznie podczas swoich podróży po wszystkich kontynentach 64 państwa świata. Władze sanktuarium szacują, że ta najstarsza z pielgrzymujących figur Matki Boskiej Fatimskiej okrążyła podczas swoich licznych pielgrzymek kulę ziemską piętnaście razy.

5 pięknych modlitw, które Maryja objawiła w Fatimie >>

Figurka Matki Bożej Fatimskiej po raz pierwszy udała się w zagraniczną podróż do Holandii. 13 maja 1947 r. dotarła do Maastricht. Obecnie wizerunek ten sporadycznie opuszcza sanktuarium fatimskie. Pomiędzy 23 a 27 stycznia 2019 r. będzie on obecny podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fatima: renowacja najstarszej pielgrzymującej figurki Matki Bożej
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.