Fatima: w 2015 r. rekordowa ilość grup pielgrzymów

Fatima: w 2015 r. rekordowa ilość grup pielgrzymów
(fot. shutterstock.com)
KAI / ml

Sanktuarium w Fatimie zanotowało w ub.r. rekordową liczbę grup pielgrzymów. Do tej portugalskiej miejscowości przybyło w formie zorganizowanej ponad 587 tys. wiernych z całego świata w 4390 grupach.

Jak poinformowała Carmo Rodeia, rzecznik prasowa Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, 1591 pielgrzymek przybyło z samej Portugalii, zaś pozostałe z 90 państw świata. Łącznie w portugalskich grupach było 461 tys. wiernych, z czego najliczniej reprezentowana była archidiecezja w Lizbonie - 34,3 tys.
Osoby, które w ub.r. przybyły do Fatimy w grupie stanowią niewielki odsetek wśród wszystkich pielgrzymów goszczących w tym sanktuarium maryjnym. W ciągu całego 2015 r. dotarło tam bowiem aż 6,1 mln indywidualnych osób z całego świata.
W lutym br. władze sanktuarium w Fatimie ujawniły, że w ub.r. do tej portugalskiej miejscowości pielgrzymowało w grupach ponad 13 tys. osób z Polski. Jej obywatele byli trzecią po Hiszpanach i Włochach zagraniczną nacją, która odwiedziła Fatimę. Liczba ta oznacza wzrost o około 3 tys. osób w porównaniu do 2014 r.
Rekordowym pod względem obecności Polaków w Fatimie był rok 2010. Do tego sanktuarium maryjnego dotarło wówczas ponad 35 tys. pielgrzymów z Polski. Jednym z powodów tak dużej frekwencji była wizyta papieża Benedykta XVI w tej portugalskiej miejscowości.
DEON.PL POLECA
DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Fatima: w 2015 r. rekordowa ilość grup pielgrzymów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.