Sanktuarium fatimskie: 100. rocznica objawień

Sanktuarium fatimskie: 100. rocznica objawień
(fot. Therese C / (CC BY 2.0) / Wikimedia Commons)
KAI / jm

Władze sanktuarium w Fatimie rozpoczęły odliczanie czasu do przypadającego w 2017 r. jubileuszu stulecia objawień maryjnych w tej miejscowości.

Jak poinformowała KAI rzecznik prasowa tego portugalskiego sanktuarium Carmo Rodeia, na oddanej do użytku w czwartek stronie internetowej został umieszczony zegar, który odlicza dokładny czas do 13 maja 2017 r., czyli dnia inauguracji obchodów 100. rocznicy objawień.

- Nasza odświeżona strona www.fatima.pt pozwala na dokładne zapoznanie się z codziennymi wydarzeniami duszpasterskimi, a także historią naszego sanktuarium.

Umieściliśmy na niej również kalendarz wydarzeń kulturalnych zaplanowanych w Fatimie, a także sekcję multimedialną zawierającą m.in. zdjęcia i filmy - wyjaśniła Rodeia.

Przedstawicielka Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej ujawniła, że nowa strona dostępna jest w siedmiu językach, w tym w polskim.

DEON.PL POLECA

 

Inaugurację przyszłorocznych obchodów w Fatimie poprowadzi papież Franciszek, który 12 lub 13 maja przybędzie do tej portugalskiej miejscowości. Decyzje dotyczące ostatecznej daty i programu wizyty Ojca Świętego w Fatimie zapadną w Watykanie, a władze sanktuarium nie będą miały na nie żadnego wpływu.

Franciszek będzie czwartym papieżem, który odwiedzi portugalskie sanktuarium maryjne. Wcześniej do Fatimy pielgrzymowali Paweł VI, Jan Paweł II oraz Benedykt XVI. Kardynał Jorge Bergoglio przed wstąpieniem na tron papieski nigdy nie gościł w Portugalii.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Tematy w artykule

Skomentuj artykuł

Sanktuarium fatimskie: 100. rocznica objawień
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.