Filipińscy biskupi szkolą się z... Facebooka

Filipińscy biskupi szkolą się z... Facebooka
(fot. Johan Larsson / flickr.com / CC BY)
6 lat temu
KAI / drr

Ponad 50 filipińskich biskupów wzięło udział w seminarium "Social Media 101" mającym na celu m.in. przygotowanie do efektywnego korzystania z portali społecznościowych.

Seminarium poprowadził Sean-Patrick Lovett, z Radia Watykańskiego, który specjalnie w tym celu przyleciał do Manili. Lovett, który jest wykładowcą na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i jest znany także z recytacji wierszy Jana Pawła II w języku angielskim, podkreślił w wywiadzie dla agencji AFP, że jest to pierwsze tego rodzaju seminarium, które prowadził dla biskupów i które uważa za "część strategii Kościoła, by być obecnym w nowym świecie mediów elektronicznych".

W wypowiedziach uczestników seminarium, z których niektórzy mają już ponad siedemdziesiąt lat i przedtem stronili od komputerów, wyrażono radość z odkrycia nowych środków komunikacji z wiernymi, zwłaszcza młodymi. "Średni wiek Filipińczyków to 23 lata i jeśli chcemy być z nimi w kontakcie, to musimy używać języka, jakiego oni używają. Ludzie młodzi są teraz nastawieni na czytanie krótkich i informacji a nie długich kazań". Jeden z biskupów pisze także, że "dzięki portalowi mogłem spotkać się na nowo z ludźmi, z którymi nie widziałem się już całe lata".

Dużą inspiracją dla filipińskich biskupów stanowi przykład papieża Franciszka, który kontaktuje się za pomocą Twittera z ok. 11 milionami ludzi. Także i arcybiskup Manilii, kard. Luis Tagle komunikuje się z ok. 450 000 ludźmi za pomocą Facebooka.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Filipińscy biskupi szkolą się z... Facebooka
Komentarze (0)

Skomentuj artykuł

Filipińscy biskupi szkolą się z... Facebooka
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.