Franciszek do Polaków: fundamentem rodzin ewangeliczna wizja małżeństwa

Franciszek do Polaków: fundamentem rodzin ewangeliczna wizja małżeństwa
Papież Franciszek podczas audiencji 14 marca 2021 r. (fot. You Tube / Vatican News)
vaticannews.va/mk

- Niech Maryja, Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa - zwrócił się do Polaków papież Franciszek podczas środowej audiencji ogólnej.

- Serdecznie pozdrawiam Polaków. Jutrzejszym Apelem i Eucharystią sprawowaną na Jasnej Górze w uroczystość św. Józefa, rozpoczniecie obchody Roku Rodziny "Amoris Laetitia". Niech Maryja, Królowa Polski wyprasza wszystkim dar pięknej miłości, by fundamentem waszych rodzin była ewangeliczna wizja małżeństwa, wzajemne zrozumienie i szacunek dla życia ludzkiego. Wam wszystkim i tym, którzy wezmą udział w inicjatywach podejmowanych w związku z obchodami tego Roku, z serca błogosławię - powiedział Franciszek.

Łukasz Sośniak SJ z Radia Watykańskiego odnotowuje także zapewnienie papieża, że ze smutkiem śledzi wypadki w Birmie: - Czuję potrzebę przypomnienia dramatycznej sytuacji w tym kraju, gdzie tak wielu ludzi, zwłaszcza młodych, traci życie, aby nieść nadzieję swojej ojczyźnie. Stop przemocy! Niech zwycięży dialog!

Na zakończenie audiencji ogólnej papież Franciszek przyznał, że zaniepokoiły go ostatnie wiadomości napływające z Paragwaju. Zaznaczył, że budowanie pokoju i znalezienie rozwiązań dla obecnych trudności, możliwe jest wyłącznie na drodze dialogu. Zapewnił o swojej modlitwie za Paragwaj za wstawiennictwem Matki Bożej z Caacupé.

- Pamiętajmy, że przemoc jest zawsze autodestrukcyjna. Nic się przez to nie zyskuje, a wiele się traci – powiedział Franciszek.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Gerhard Ludwig Müller
48,93 zł
69,90 zł

Skała pośród wzburzonego morza

Papiestwo to jedna z najbardziej niezwykłych instytucji świata. W równej mierze fascynuje, co wywołuje gorące dyskusje. Ta książka wyjaśnia narosłe przez wieki kontrowersje i pozwala zrozumieć misję papieża w Kościele i...

Skomentuj artykuł

Franciszek do Polaków: fundamentem rodzin ewangeliczna wizja małżeństwa
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.