Franciszek do sportowców: bądźcie aktywnymi świadkami braterstwa i pokoju

Franciszek do sportowców: bądźcie aktywnymi świadkami braterstwa i pokoju
(fot. Grzegorz Gałązka / galazka.jezuici.pl)
KAI / tk

Na zakończenie audiencji ogólnej papież nawiązał do obchodzonego dzisiaj z inicjatywy ONZ Międzynarodowego Dnia Sportu dla Rozwoju i Pokoju i zaapelował do sportowców o budowanie braterstwa w świecie oraz bezinteresowność.

- Dzisiaj przypada Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju, ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Zwracam się do mężczyzn i kobiet uprawiających sport, aby poprzez swoją działalność byli aktywnymi świadkami braterstwa i pokoju – powiedział Franciszek.

- Sport, ze swoimi wartościami, może odgrywać ważną rolę w świecie, otwierając drogi zgody między narodami, pod warunkiem że nigdy nie utarci swej zdolności do bezinteresowności, będąc sportem dla sportu, nie ulegając komercjalizacji, zachowując „amatorstwo” właściwe prawdziwemu sportowi – dodał papież.

Źródło: KAI / tk

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Zdzisław Józef Kijas OFMConv

13 marca 2013 r. kardynał Jorge Mario Bergoglio, jezuita i dotychczasowy arcybiskup Buenos Aires, został wybrany na papieża. Przybrał imię świętego z Asyżu. Nieprzypadkowo. Franciszek, skromny, rozumiejący biednych i doświadczonych przez los, stał blisko ludzi....

Skomentuj artykuł

Franciszek do sportowców: bądźcie aktywnymi świadkami braterstwa i pokoju
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.