Papież odsłonił niesamowitą rzeźbę. "Chciałem, żeby przypominała o ewangelicznym wezwaniu"

Papież odsłonił niesamowitą rzeźbę. "Chciałem, żeby przypominała o ewangelicznym wezwaniu"
(fot. PAP/EPA/VINCENZO PINTO / POOL)
KAI / jb

"Oby nikt nie był wykluczony ze społeczeństwa, niezależnie od tego czy byłby to obywatel mieszkający na stałe od dawna, czy też nowo przybyły" - wezwał Franciszek podczas modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Po modlitwie papież odsłonił na placu św. Piotra wykonaną z brązu i gliny rzeźbę przedstawiająca grupę migrantów z różnych kultur i różnych okresów historycznych. Wcześniej Ojciec Święty odprawił Mszę św. z okazji 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy.

"Pragnę pozdrowić was wszystkich, którzy uczestniczyliście w tej modlitwie, poprzez którą ponowiliśmy zainteresowanie Kościoła różnymi kategoriami osób najbardziej zagrożonych, przemieszczających się. W jedności z wiernymi wszystkich diecezji świata świętowaliśmy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, pragnąc potwierdzić konieczność, żeby nikt nie był wykluczony ze społeczeństwa, niezależnie od tego czy byłby to obywatel mieszkający na stałe od dawna, czy też nowo przybyły" - powiedział Franciszek.

Tematem przewodnim monumentu są słowa Listu do Hebrajczyków: „Nie zapominajmy też o gościnności, gdyż przez nią niektórzy, nie wiedząc, aniołom dali gościnę”. "Rzeźba ta, wykonana z brązu i gliny przedstawia grupę migrantów z różnych kultur i różnych okresów historycznych. Chciałem, aby to dzieło artystyczne znalazło się tutaj, na Placu św. Piotra, żeby przypominało wszystkim o ewangelicznym wyzwaniu gościnności" - powiedział papież.

Zobacz zdjęcia rzeźby:

D4S_4226.jpg [888.95 KB](fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

D4S_4260.jpg [1.04 MB](fot. Grzegorz Gałązka / galazka.deon.pl)

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
Papież Franciszek, Dominique Wolton

„Niczego się nie boję…”
Papież Franciszek podsumowuje pięć lat swojego pontyfikatu

Zwolennicy nazywają go prorokiem, zagorzali krytycy – heretykiem. Od momentu objęcia urzędu wprowadza rewolucyjne zmiany w Kurii Rzymskiej. Zadziwia świat, rezygnując z mieszkania...

Skomentuj artykuł

Papież odsłonił niesamowitą rzeźbę. "Chciałem, żeby przypominała o ewangelicznym wezwaniu"
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.