Franciszek: Tajemnica Maryi to zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych

Franciszek: Tajemnica Maryi to zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych
Papież Franciszek (Fot. PAP/EPA/FABIO FRUSTACI)
KAI/dm

Maryja strzegła serca całkowicie wolnego od grzechu poprzez zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych - wskazał papież w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” w uroczystość Niepokalanego Poczęcia - 8 grudnia. Franciszek wygłosił je z okna biblioteki Pałacu Apostolskiego. 

Papież podkreślił, że zadziwienie dziełami Boga wyraża docenienie wartości darów Boga oraz radość z zaufania i czułości, jakie z sobą przynoszą.

Dodał, iż ważne jest również dawanie świadectwa tego zadziwienia wobec innych, mówiąc o Bożych darach, o otrzymanym dobru, a nie tylko o codziennych problemach.

Franciszek zwrócił też uwagę na znaczenie wierności w rzeczach prostych. - Aby przyjąć wielkie dary Boże, podstawowe znacznie ma umiejętność doceniania tych rzeczy bardziej codziennych i mniej rzucających się w oczy - wskazał.

DEON.PL POLECA

Dodał, że dzięki codziennej wierności w dobrym Matka Boża pozwoliła, aby wzrastał w niej dar Boży. W ten właśnie sposób uczyła się odpowiadać Panu, mówić Jemu „tak” całym swoim życiem.

Papież zachęcił do zastanowienia się czy w codziennych sytuacjach oraz na drodze duchowej troszczymy się o wierność Bogu. Zaznaczył, że wyraża się ona w rozważaniu Ewangelii, modlitwie, uczestnictwie w Eucharystii i przyjęciu sakramentalnego przebaczenia, konkretnych gestach bezinteresownej posługi.

- Są to te małe, decydujące wybory, aby przyjąć obecność Pana - podkreślił. - Niech Maryja Niepokalana pomoże nam zadziwiać się darami Boga i odpowiadać na nie z wierną szczodrością każdego dnia - powiedział Franciszek przed odmówieniem modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniem apostolskiego błogosławieństwa.

 

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszek: Tajemnica Maryi to zadziwienie dziełami Boga i wierność w rzeczach prostych
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.