Franciszkanie Tv: film o św. Maksymilianie

Franciszkanie Tv: film o św. Maksymilianie
Film o św. Maksymilianie Kolbem (fot. franciszkanie.tv)
KAI / ad

Na stronie internetowej Franciszkanie TV zobaczyć można film zrealizowany przez TV Trwam o św. Maksymilianie Marii Kolbem. Obraz podzielony jest na kilka sekwencji i opowiada o życiu, działalności i męczeństwie świętego franciszkanina.

W filmie wykorzystano fragmenty zapisków i listów o. Maksymiliana, a ponadto zdjęcia, archiwalne filmy i fakty z życia, których nie można znaleźć w krótkich notkach biograficznych. O św. Maksymilianie z czasów rozkwitu Niepokalanowa i pobytu w Japonii opowiadają współbracia zakonnika. W filmie znalazły się także przejmujące świadectwa byłych więźniów KL Auschwitz.

Film opublikowano na Franciszkanie TV z okazji 69. rocznicy śmierci o. Maksymiliana Marii Kolbego. Podzielony jest na siedem części, które znaleźć można także na You Tube. Obraz przygotowany został m.in. we współpracy z Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu oraz Muzeum Więzienia “PAWIAK” w Warszawie. Na stronie umieszczono także życiorys franciszkańskiego męczennika bogato ilustrowany zdjęciami.

Film o św. Maksymilianie Marii Kolbem nie jest jedynym na franciszkańskiej stronie. Znaleźć tam można także trzyczęściowy biograficzny obraz o o. Andrzeju Czesławie Klimuszce OFM Conv, który zrealizowany został przy współpracy z Krzysztofem Kamińskim, biografem zakonnika.

Strona Franciszkanie TV powstała kilka miesięcy temu i ma przybliżyć internautom duchowość trzech gałęzi Zakonu Braci Mniejszych. Znaleźć na niej można m.in. newsy, fotorelacje i filmy z najważniejszych wydarzeń z Polski i świata. Ponadto pojawia się cykl „bEZ sLOGANU”, migawki z życia franciszkanów, informacje kulturalne, sportowe i wiele innych. Wśród ciekawych filmów na uwagę zasługują te prezentujące franciszkańskich świętych. Jest wśród nich także zapis ostatniej Mszy św. o. Pio.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszkanie Tv: film o św. Maksymilianie
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.