Franciszkanie złożyli muzułmanom życzenia z okazji Ramadanu

Franciszkanie złożyli muzułmanom życzenia z okazji Ramadanu
(fot. shutterstock.com)
ofm.org / jssj

Z okazji rozpoczynającego się Ramadanu franciszkanie wysłali życzenia do braci i sióstr muzułmanów. Specjalna Komisja Zakonu Braci Mniejszych do Dialogu z Islamem w swoich życzeniach podkreśliła znaczenie postu, jałmużny i modlitwy.

Przypominając spotkanie św. Franciszka z Asyżu z sułtanem al-Malik al-Kamil w 1219 r., wyraz dążenia do pokoju oraz wzajemnego szacunku i podziwu, franciszkanie podkreślili wspólne korzenie chrześcijańskiej i islamskiej duchowości, m.in. poszanowanie dla stworzenia i szukanie pokoju. Przywołali też przykład papieża Franciszka mówiącego często o relacjach między postem, modlitwą i pokojem.

Post będący wyrzeczeniem oddaje ducha zrozumienia, że wszyscy jesteśmy jedną rodziną ludzką i jako taka winniśmy żyć w solidarności z potrzebującymi. W życzeniach czytamy: "Dzisiaj ponad 740 milionów osób w świecie żyje w ekstremalnym ubóstwie. Większość z nich w Afryce i Azji w krajach zamieszkanych przez muzułmanów i chrześcijan. Bieda nie jest problemem takiego czy innego wyznania; to jest problem ludzki i dlatego bierzemy odpowiedzialność za niego wobec wszystkich, niezależnie od religii, od narodowości i od kraju pochodzenia".

W przesłaniu doceniono również znaczenie świętego Koranu dla kultury oraz pobożności i zakończono je życzeniami świętego Ramadanu.

DEON.PL POLECA

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Franciszkanie złożyli muzułmanom życzenia z okazji Ramadanu
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.