Francja: w przypadku zwycięstwa na Mundialu odezwą się dzwony kościołów

Francja: w przypadku zwycięstwa na Mundialu odezwą się dzwony kościołów
(fot. shutterstock.com)
KAI / jp

Jeśli w najbliższą niedzielę reprezentacja Francji zdobędzie puchar Piłkarskich Mistrzostw Świata 2018 w Moskwie, wówczas odezwą się dzwony wielu kościołów w kraju.

Jak poinformował 12 lipca dziennik "La Croix", zaproponował to ks. Pierre Amar z diecezji wersalskiej w metropolii paryskiej. Widząc kolumny przystrojonych aut po wygranym meczu półfinałowym 10 lipca, kapłan postanowił w szczególny sposób uczcić finałowe zmagania piłkarzy swego kraju. Nie ukrywa, że jest przekonany, że zdobędą oni mundialowy puchar.

Na Twitterze ks. Amar napisał, że poszukuje "17 osób, które bezinteresownie uruchomią w niedzielny wieczór dzwony w 17 kościołach". Od tego czasu jego wiadomość została przekazana dalej przez stu użytkowników. Także inni księża uznali, że to dobry pomysł i zamierzają przyłączyć się do akcji.

Przed katedrą w Lille już powiewają flagi francuskie. Ks. Raphael Willot z Lille wspomina, że podobnie było w 1998 roku, gdy piłkarska reprezentacja Francji zdobyła mistrzostwo świata.

"Zawsze bijemy w dzwony, gdy coś ważnego wydarza się w mieście lub w kraju, dlaczego więc nie na cześć piłkarzy?", nie ma wątpliwości francuski kapłan. Wiadomo już, że wśród kibiców finałowego meczu Mundialu Francja-Chorwacja, zasiądą najwyżsi rangą politycy tych krajów.

"Wraz z prezydentem Macronem uzgodniliśmy, że spotkamy się w niedzielę w Moskwie", powiedziała 12 lipca prezydent Chorwacji Kolinda Grabar-Kitarović przy okazji szczytu NATO w Brukseli. Dodała z uśmiechem, że prezydent Francji powinien przygotować się na przegraną swoich piłkarzy, bo "to my zwyciężymy".

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.

Skomentuj artykuł

Francja: w przypadku zwycięstwa na Mundialu odezwą się dzwony kościołów
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.