Fundacja Małych Stópek przygotowuje dom dla kobiet

Fundacja Małych Stópek przygotowuje dom dla kobiet
Fot. Evgeny Atamanenko/depositphotos.com
KAI/mk

Fundacja Małych Stópek ze Szczecina przygotowuje dom dla kobiet w sytuacji kryzysowej. "Bezpieczna Przystań" w Syrkowicach koło Kołobrzegu ma służyć zarówno tym kobietom, które oczekują narodzin dziecka, jak i tym, które już urodziły.

Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek mówi, że roboty rozpoczęły się w maju, bo budynek nie był używany i trzeba było go odświeżyć i posprzątać. Teraz przebywają tam osoby niepełnosprawne, bo oprócz mam z dziećmi ma być to również miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. 

- Pierwsze mamy najprawdopodobniej będą mogły się tam zgłosić jesienią – mówi Anna Piotrowska.

Każdy może pomóc finansowo w tym projekcie. Tym bardziej, że w planach jest powstanie placu zabaw dla dzieci. - Chcemy też wymienić dach, elewację budynku. To są kosztowne rzeczy, na pierwszy rzut poszły: meble, malowanie, wykładziny. Na razie posiano już trawę - dodaje Anna Piotrowska.

DEON.PL POLECA

Szczegóły projektu dostępne są na stronie fundacjamalychstopek.pl

Fundacja Małych Stópek powstała w 2012 r. Jej misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną.

Tworzymy DEON.pl dla Ciebie
Tu możesz nas wesprzeć.
George Augustin

Wy, rodziny, jesteście nadzieją Kościoła i świata! Bóg – Ojciec, Syn i Duch Święty – stworzył ludzkość na swój obraz, aby miała ona udział w Jego miłości, aby była rodziną rodzin i cieszyła się tym...

Skomentuj artykuł

Fundacja Małych Stópek przygotowuje dom dla kobiet
Wystąpił problem podczas pobierania komentarzy.
Nikt jeszcze nie skomentował tego wpisu.